Trump: Trzeba wyjaśnić sprawę wyborów z 2020 roku!

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wydał oświadczenie, w którym zagroził, że wyborcy Republikanów zbojkotują wybory w 2022 i 2024 r. jeśli rzekome fałszerstwa wyborcze z ubiegłego roku "nie zostaną rozwiązane".

Donald Trump
pixabay.com

- Jeśli nie rozwiążemy Oszustwa Wyborów Prezydenckich 2020, które dokładnie i bezapelacyjnie udokumentowaliśmy, Republikanie nie będą głosowali w '22 lub '24. To najważniejsza rzecz, jaką mogą zrobić Republikanie

 - napisał w oświadczeniu były prezydent. Odniósł się do wyborów do Kongresu w 2022 r. oraz prezydenckich w 2024 r.

Komunikat Trumpa jest już kolejnym, w którym były prezydent twierdzi, że udowodniono masowe fałszerstwa wyborcze. Po raz pierwszy jednak zagroził bojkotem wyborów z tego powodu. Nie jest jasne, co rozumie przez "rozwiązanie" rzekomych fałszerstw, lecz w ostatnich tygodniach wzywał władze stanów, by przeprowadziły "audyty" głosowania z 2020 r.

Podczas weekendowego wiecu w Des Moines Trump podkreślił, że sprawa rzekomych oszustw i "ukradzionych" wyborów jest najważniejszą dla jego wyborców, a jej poruszenie wywołuje największy aplauz wśród widowni na wiecach. Badania to potwierdzają; według sondażu CNN aż 78 proc. wyborców Republikanów uważa, że Trump wygrał ubiegłoroczne wybory, zaś ponad połowa twierdzi, że są na to twarde dowody.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Donald Trump

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo