USA: Rekordowa liczba broni skonfiskowana na lotniskach

Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) poinformowała dziś o skonfiskowaniu w tym roku rekordowej liczby sztuk broni palnej u pasażerów na amerykańskich lotniskach. Znaleziono dotychczas 4650 sztuk broni.

pixabay.com/466654

Jak wynika ze statystyk agencji zajmującej się bezpieczeństwem na lotniskach, niemal 4 tys. ze skonfiskowanych przez strażników pistoletów i karabinów było naładowanych. Kara za próbę wniesienia naładowanej broni na pokład samolotu to minimum 10 tys. dolarów.

Mimo to liczba wykroczeń systematycznie rośnie. Dotychczasowy rekord został ustanowiony w 2019 roku i wynosił 4432 sztuki broni. W 2020 roku liczba ta była niższa, ale tylko ze względu na mniejszą liczbę lotów, bo w przeliczeniu na 100 tys. pasażerów liczba przechwytywanej broni była niemal dwukrotnie wyższa. W tym roku służby znalazły już 4650 sztuk, mimo że do końca roku zostało 11 tygodni.

"To ogromny problem. Jako pasażer nie chcę mieć obok siebie innego pasażera, który ma ze sobą broń"

- powiedział telewizji CNN szef TSA David Peskoske.

Jak dodał, rekordowa liczba konfiskat na lotniskach "odzwierciedla to, co dzieje się w kraju", gdzie rośnie sprzedaż broni.

Peskoske powiedział, że sytuacja jest tym bardziej niepokojąca w połączeniu z nasilającymi się problemami z awanturującymi się pasażerami na pokładach samolotów i przy bramkach na lotnisku.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo