Skandaliczna decyzja władz Neapolu. Mecz z Legią nie dla polskich kibiców

Kibice Legii Warszawa nie będą mogli kupić biletów na mecz piłkarskiej Ligi Europy 21 października w Neapolu - poinformował w środę stołeczny klub. Dodał jednak, że podjął kolejną próbę cofnięcia decyzji władz włoskich.

Tarkus42, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

- "Legia Warszawa informuje, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań Klubu, stosowne włoskie organy utrzymały decyzje o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli – Legia Warszawa, który odbędzie się w Neapolu w dniu 21 października. Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące"

- napisano w komunikacie Legii.

Klub poinformował, że początkowo zakaz dotyczył "szeregu różnych meczów na terenie Włoch" i że rozmowy ze stroną włoską trwały od 6 października. Podziękował także za wsparcie swoich działań Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP i Ambasadzie RP w Rzymie.

- "Niestety, we wtorek 12 października otrzymaliśmy kolejną decyzję, tym razem obejmującą jedynie mecz SSC Napoli – Legia Warszawa i polskich obywateli. To decyzja skandaliczna, całkowicie nieuzasadniona i pozbawiająca naszych kibiców w pełni przysługującego im prawa do wspierania swojej drużyny podczas meczów wyjazdowych. Jest to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami, na których opiera się europejski futbol"

- podkreślono w komunikacie.

Legia zaznaczyła, że w środę wysłała kolejne pismo do Napoli, domagając się cofnięcia decyzji w sprawie biletów. Klub wskazał również, że przyznano mu dwa razy mniejszą niż rekomendowana w wytycznych UEFA pulę biletów dla oficjalnych gości, sponsorów oraz partnerów biznesowych.

- "Jednocześnie informujemy, że Legia Warszawa jest gotowa przyjąć na swoim stadionie kibiców SSC Napoli i jest do tego w pełni przygotowana organizacyjnie"

 - dodano na zakończenie komunikatu.

Ze swojej strony Napoli powołało się na decyzję prefektury Neapolu.

- "Prefektura Neapolu zakazała sprzedaży biletów wstępu na stadion im. Diego Armando Maradony mieszkańcom Polski na mecz Napoli - Legia, zaplanowany na 21 października"

- napisano na Twitterze Napoli.

W Lidze Europy piłkarze Legii spisują się na razie znakomicie. W pierwszej kolejce wygrali w Moskwie ze Spartakiem 1:0, a w drugiej w takim samym stosunku pokonali u siebie Leicester City. 

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo