Z OSTATNIEJ CHWILI

Polska przegrywa z Francją 0:1 w 44. minucie meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Bramkę zdobył Olivier Giroud • • •

Nie przegap! Czwartek z „Gazetą Polską Codziennie”

Środa była kolejnym dniem szturmu na polską granicę. Ponad 18,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy wykryli polscy strażnicy od początku 2021 r. Tylko w październiku było ich już ponad 7 tys. Aby zatrzymać tę falę imigrantów, wkrótce rozpocznie się budowa zapory. Wczoraj zwiększona została liczba żołnierzy, którzy będą wspierać Straż Graniczną. O tym jaka jest obecnie sytuacja i jakie kroki czyni rząd, by zatrzymać ten szturm napędzany przez Łukaszenkę piszemy w czwartkowym numerze "Gazety Polskiej Codziennie".

Zdjęcie ilustracyjne
Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

W czasie, gdy totalna opozycja próbuje na różne sposoby zdezawuować działania rządu spektakularną porażkę poniósł Rafał Trzaskowski. I poniósł ją z rąk Donalda Tuska. Projekt ustawy o likwidacji TVP Info i abonamentu radiowo-telewizyjnego forsowany przez Trzaskowskiego trafi do szuflady. Stanie się tak, mimo że udało się zebrać niewiele ponad 100 tysięcy podpisów wymaganych dla projektów obywatelskich. Inicjatywę zatrzymał Tusk i teraz zamiast sukcesu Rafał Trzaskowski ma kolejną przegraną zafundowaną przez swojego lidera.

- Mimo upływu wielu dni nie cichną echa wyroku Trybunału Konstytucyjnego. „Widmo socjalizmu krąży nad Europą” można zastąpić, trawestując, hasłem „Widmo eurorealizmu krąży nad Europą”. Wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego, może niespodziewanie dla niektórych, uruchomił dwie lawiny na Starym Kontynencie. Z jednej strony były to potępienia w czambuł zgodne z „polityczną poprawnością”, a z drugiej wiele wypowiedzi jednak często zaskakujących dla postronnych obserwatorów – wypowiedzi znanych polityków, nierzadko wcale nie prawicowych i nie pałających sympatią do naszego kraju, którzy jednak publicznie zaczęli głosić, że instytucje UE bezprawnie poszerzają swoje kompetencje, a Polska tylko reaguje i to w absolutnie uzasadniony sposób.”

-  pisze na łamach "GPC" Ryszard Czarnecki.

Skąd taki atak na Polskę od jakiegoś czasu?

– Mocno krytykuje się w niektórych mediach i wyśmiewa to, co od pewnego czasu powtarzam, że Polska jest świadkiem cudu gospodarczego. To dalece niewłaściwe kwestionować to, co jest naszym dziełem, i zabierać poczucie dumy z tego Polakom. Rośniemy w siłę szybciej, niż oczekiwali nasi sąsiedzi. To ich niepokoi, dlatego mamy kłopoty z UE

– podkreślił szef banku centralnego Adam Glapiński.

I na dodatek nie bardzo jest za co atakować Polskę merytorycznie. Dane na temat inwestycji w Polsce całkowicie zaprzeczają teorii o wychodzeniu Polski z Unii Europejskiej. Jesteśmy liderem w wykorzystaniu unijnych środków, a wartość inwestycji, w tym zagranicznych, stale rośnie, i to mimo pandemii. Polska ze względu na swoje położenie i wykwalifikowaną kadrę wciąż jest atrakcyjna dla inwestorów.

O tym i nie tylko w najnowszym numerze "Gazety Polskiej Codziennie". Zachęcamy do lektury.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo