Czeka nas chłodny czwartek. Zobacz prognozę pogody

Zachodnią połowę kraju obejmie w czwartek ciepły front atmosferyczny, który stopniowo będzie przesuwał się na wschód - powiedział Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

pixabay

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czwartek od zachodu w Polsce będzie się rozbudowywał ciepły front atmosferyczny. Jak powiedział Szymon Ogórek, synoptyk IMGW, w ciągu dnia będzie przesuwał się w kierunku wschodnim.

- W ciągu dnia ciepły front obejmie zachodnią część Polski i tam, gdzie zaznaczy swój wpływ, można spodziewać się zachmurzenia dużego oraz opadów deszczu i mżawki. We wschodniej połowie kraju do końca dnia będzie jeszcze pogodnie

 - powiedział Ogórek.

Jak zastrzega synoptyk IMGW, ciepły front, który wkroczy do Polski, nie oznacza wyraźnego wzrostu temperatur. W ciągu dnia temperatura maksymalna w Polsce w czwartek wyniesie od 9-10 stopni na wschodniej połowie Polski, przez 11 stopni na przeważającym obszarze kraju, do około 13 stopni Celsjusza na Wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo