Minister Marlena Maląg na Albicli: Tusk straszy Polexitem, a to jego partia wypycha Polskę z Unii!

"Donald Tusk stale próbuje straszyć Polaków polexitem. Tymczasem to on i jego partia w 2010 r. ułatwiły wystąpienie Polski z EU (PiS głosował przeciw temu pomysłowi). To właśnie on jest współodpowiedzialny za brexit. I to jego partia wypycha dziś Polskę z UE" - napisała na portalu Albicla.com minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To kolejna reakcja na "polexitowe zapowiedzi" Donalda Tuska.

Marlena Maląg
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja zwołana przez lidera PO Donalda Tuska w reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.

"Czuję się zobowiązany podnieść alarm spowodowany decyzjami "pseudo-Trybunału" i partii rządzącej, która już bez "owijania w bawełnę" podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej; oni chcą wyjść z UE, by bezkarnie gwałcić prawa obywateli i zasady demokracji"

– mówił podczas manifestacji Tusk.

Podczas sobotniej konwencji PO Donald Tusk grzmiał: „PiS i Kaczyński chcą wyprowadzić Polskę z UE. Ja to wiem [...] Wczoraj był 17 września – ile jeszcze takich rocznic mamy sobie ufundować?”.

Do całej sprawy rzekomego Polexitu odnoszą się przedstawiciele rządu: "Donald Tusk stale próbuje straszyć Polaków polexitem. Tymczasem to on i jego partia w 2010 r. ułatwiły wystąpienie Polski z EU (PiS głosował przeciw temu pomysłowi). To właśnie on jest współodpowiedzialny za brexit. I to jego partia wypycha dziś Polskę z UE" - napisała na Albicli minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Prezes partii rządzącej PiS - Jarosław Kaczyński mówi:

„Nie będzie żadnego polexitu, to wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Chcemy być w UE, ale jednocześnie chcemy pozostać suwerennym państwem”

"Ustawa polexitowa" za rządów Tuska

Nie tak dawno temu, Niezalezna.pl pisała o tym, iż to właśnie za rządów Donalda Tuska, uchwalono możliwość wystąpienia z UE po zwykłym głosowaniu większością głosów.

Wystąpienie z Unii Europejskiej zwykłą większością głosów może być dokonane w wyniku zmiany ustawy, dokonanej w... październiku 2010 r. Wówczas rządził Donald Tusk, a w Sejmie przewagę miała Platforma Obywatelska. Możliwość tak prostego wyjścia z UE przegłosowano miesiąc po wizycie w Polsce rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa - w atmosferze zbliżenia z Rosją po katastrofie smoleńskiej.

 

Źródło: niezalezna.pl, albicla.com, tvrepublika.pl

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo