Tak od kulis wygląda konkurs o Żołnierzach Wyklętych. „Dzieci potrzebują prawdziwych bohaterów”

"Dzieci potrzebują prawdziwych bohaterów, nie mitycznych postaci, tylko naszych bohaterów" - podkreślał w Telewizji Republika Bogdan Grzenkowicz, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Kobyłce, organizator konkursu wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.

Bogdan Grzenkowicz
fot. Telewizja Republika

8. Międzynarodowy Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych to niezwykle cenna inicjatywa, która ma na celu promowanie działalności niezłomnych żołnierzy podziemia antykomunistycznego w Polsce. W Telewizji Republika o tej inicjatywie opowiadał Bogdan Grzenkowicz, przewodniczący Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego i przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Kobyłce. 

Na czym polega konkurs? Do kogo jest skierowany?

- Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, klas 0-3, klas 4-8, szkół ponadpodstawowych, w kraju, jak i za granicą oraz pewne nowum: skierowany do osadzonych w aresztach śledczych. W zależności od kategorii i wieku uczestnika, są to prace plastyczne, przygotowanie laurki, projekty serii znaczków pocztowych, poezja, filmy, ale i piosenka poświęcona Żołnierzom Wyklętym. W klasach podstawowych jest to przygotowanie plakatu, piosenki i filmu, związanego z raportem Witolda Pileckiego, gdzie on opisywał swój pobyt w KL Auschwitz, w niemieckim obozie zagłady

- wymieniał Grzenkowicz. 

- Dzieci potrzebują prawdziwych bohaterów, nie mitycznych postaci, tylko naszych bohaterów - wskazał organizator konkursu. - Bardzo ważną sprawą jest dotarcie do młodego pokolenia.

Jakie prace docierają na konkurs? Odpowiedź w poniższym materiale wideo:

 

 


Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

#Żołnierze Wyklęci

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo