Kultura na ludowo w TVP3 Kraków

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza Państwa do obejrzenia serii ośmiu filmów dokumentalnych pod wspólnym tytułem „Kultura na Ludowo #wspieram”. Celem tej produkcji jest przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców pięknych, wartościowych i często już zanikających aspektów dziedzictwa kultury i sztuki ludowej. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Grzegorz Puda.

nikidw.edu.pl

Pomysł na filmy, które opowiadają o tajnikach różnych dziedzin sztuki i techniki ludowej, to efekt współpracy Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi z Telewizją Polską TVP3 Kraków.

Prezentowane małe formy dokumentalne pokazują twórczość ludową poszczególnych regionów Polski. Ich charakterystykę przybliżają etnografowie, doskonale znający specyfikę danego obszaru, a twórcy ludowi przedstawiają swoją działalność i dzieła, opisując jednocześnie historie swoich pasji.

W ramach cyklu zaprosiliśmy już Państwa na Spisz oraz pokazaliśmy kreatywne postaci artystów ludowych regionu podhalańskiego. Przed nami jeszcze wizyta na Orawie, w Puszczy Sandomierskiej, u Łemków, Lachów Sądeckich i Górali Łąckich. Zabierzemy też Państwa w podróż na Kurpie oraz na Podlasie.

Cały cykl będzie dostępny na antenie TVP3 Kraków. Premiery poszczególnych odcinków będą emitowane w kolejne środy o godzinie 19:20. Powtórki będzie można zobaczyć na tym samym kanale w czwartki o godzinie 9:00 i piątki o 20:00.

W każdym tygodniu zapraszamy Państwa do odwiedzenia kolejnego regionu Polski!

 

Źródło: niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo