Wspólne sprawy Polski i Litwy. Powołano pełnomocnika

Wiceminister kultury Rimantas Mikaitis został pełnomocnikiem rządu Litwy ds. wspólnego dziedzictwa kulturowego z Polską - zdecydowały litewskie władze. „Litwę z Polską wiąże długa historia, o której świadczą dziś liczne zabytki” - oświadczył Mikaitis, cytowany w komunikacie resortu kultury.

Zdjęcie ilustracyjne
pexels.com

Wiceminister podkreślił, że w „najważniejszych dla obu krajów kwestiach związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego należy kontynuować konstruktywny dialog, wymieniać się najlepszymi praktykami i wspólnie stawiać czoło wyzwaniom związanym z ochroną dziedzictwa”.

- To właśnie tym tematom będzie poświęcone kolejne spotkanie grup eksperckich obu krajów”, które zaplanowano na 18-20 października w Kownie

– poinformował Mikaitis.

W komunikacie zaznacza się, że podczas najbliższego spotkania zostaną omówione kwestie dotyczące ochrony dziedzictwa kulturowego i zachowania pamięci historycznej, a także współpracy między muzeami, bibliotekami i archiwami państwowymi.

Spotkania Litewsko-Polskiej Grupy Ekspertów ds. Ochrony Dziedzictwa Kulturowego odbywają się cyklicznie od czasu powołania grupy w 1999 roku.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Litwa #Polska

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo