Kaczyński zapowiedział rezygnację ze stanowiska w rządzie. "Konieczność większej kontroli nad partią"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze stanowiska w rządzie na początku roku. Wicepremier taką informację miał przekazać podczas dzisiejszego posiedzenia klubu parlamentarnego. "Decyzja ta podyktowana jest koniecznością większej kontroli nad partią" - miał podać.

Jarosław Kaczyński
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W środę rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Tradycyjnie przed obradami zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Dziś wziął w nim udział lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Kaczyński - jak wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej - poinformował parlamentarzystów ugrupowania, że na początku przyszłego roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Podkreślił, że decyzja ta podyktowana jest koniecznością większej kontroli nad partią.

"Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające"

- powiedział jeden z posłów PiS.

Aktywność polityków

Inny przekazał, że Kaczyński wzywał też polityków PiS do większej aktywności w mediach społecznościowych.

"Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić" - mówił jeden z parlamentarzystów.

Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Wykonuje on zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Lider PiS pytany we wrześniu, czy planuje opuścić rząd stwierdził, że na pewno w tym roku tego nie zrobi i tłumaczył, że pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony.

"Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia czyli kierowania partią"

- mówił we wrześniu Kaczyński.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polityka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo