Bąkiewicz: Tusk przegrał w niedzielę, leży na łopatkach i kwiczy. Bez wyrazu, bez charakteru i charyzmy

"Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, a przede wszystkim Donald Tusk przegrali w niedzielę. To była kompletna porażka" - powiedział Robert Bąkiewicz w rozmowie z Michałem Rachoniem. "Pan Donald Tusk leży na łopatkach i kwiczy. Bez wyrazu, bez charakteru, bez charyzmy, bez przywództwa tak naprawdę" - dodał prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Robert Bąkiewicz
printscreen TVP Info

Goszczący w programie "Jedziemy" w TVP Info Robert Bąkiewicz przyznał, że w ostatnim czasie postawa części opozycji sprzyja działalności Kremla. "Na Kremlu mogą otwierać szampany, tam korki mogą strzelać. Taka postawa również motywuje stronę rosyjską, czy białoruską, żeby całą siłę presji migracyjnej skierować na polską granicę. Donald Tusk robi wszystko, by chaos w Polsce był coraz większy, by były coraz większe rozmiary" - dodał.

Zdaniem szefa Marszu Niepodległości działania Tuska są celowe, są albo "grą na cudze interesy", albo krótkowzrocznym patrzeniem na swój interes partyjny.

Uważam, że powrót Donalda Tuska, rzucenie go tutaj przez Niemcy, na front wschodni - można powiedzieć - nie jest bezcelowe. Ten człowiek powrócił tutaj do polityki w takim nie bardzo wymagającym momencie. A jednak, okazuje się za chwilkę, że mamy sytuację presji migracyjnej, mamy sytuację problemów z Unią Europejską i ten polityk stawia się zawsze po stronie przeciwników, czy wrogów Polski

- dodał Bąkiewicz.

Gość programu Jedziemy odniósł się także do niedzielnej manifestacji środowisk związanych z "totalną opozycją", które stawiły się na wiec na wezwanie Tuska. Bąkiewicz wraz z narodowcami zorganizowali wówczas kontrmanifestację i okazało się, że pomimo obecności dużo mniejszej ilości osób skutecznie zagłuszyli przekaz byłego premiera. Media takie jak prorosyjska Gazeta Wyborcza zaczęły zatem od początku tygodnia ataki na Bąkiewicza, do których dołączyli się politycy (absurdalne żądania delegalizacji Marszu Niepodległości i Mediów Narodowych za rzekomy faszyzm).

Myślę, że Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, a przede wszystkim Donald Tusk przegrali w niedzielę. To była kompletna porażka - pan Donald Tusk leży na łopatkach i kwiczy. Bez wyrazu, bez charakteru, bez charyzmy, bez przywództwa tak naprawdę. Wszyscy myśleli, że Tusk podniesie Koalicję Obywatelską, że rozgorzeje wewnętrzna walka, a okazuje się, że tak nie ma. Że nie można ściągnąć zbyt dużej liczby manifestantów (...), nawet w Warszawie, której klimat sprzyja takim poglądom

- ocenił Robert Bąkiewicz.

Lider Marszu Niepodległości odniósł się także do oskarżeń ze strony środowiska Wyborczej, że zagłuszał jedną z powstanek warszawskich, a nie Tuska. Bąkiewicz odparł, że jest to fałszywa narracja. Sceny były oddalone od siebie na tyle daleko, że przemawiając nie wiedział, kto akurat przemawia na drugiej scenie. W dodatku manifestacja Tuska miała bardzo słabe nagłośnienie.

PR-owo, politycznie Donald Tusk przegrywa. Oni leżą. Przywieźli cały ten cyrk, ten "Paciejów", Martę Lempart, jakąś babcię Kasię chodzącą i bijącą innych ludzi. Sami się tak naprawdę ośmieszyli

- mówił.

Jak ci ludzie chcą rządzić Polską, wprowadzać nas do Unii, jak nie potrafią nawet przygotować odpowiedniego nagłośnienia i oprawy wydarzenia

- żartował gość Michała Rachonia.

Robert Bąkiewicz poinformował również, że tegoroczny Marsz Niepodległości 11 listopada zorganizowany zostanie pod hasłem "Niepodległość nie na sprzedaż".

 


SONDA
Wczytuję sondę...


Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

 

#Robert Bąkiewicz #Marsz Niepodległości #Donald Tusk

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo