Kar za łamanie obostrzeń na demonstracjach nie będzie? Nie wpłynęły żadne wnioski

Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Szymon Cienki potwierdził, że „z informacji uzyskanych od Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie do tej pory nie wpłynęły żadne wnioski o ukaranie” za łamanie obostrzeń covidowych na niedzielnych demonstracjach.

vod.gazetapolska.pl

Jak informuje rzecznik GIS „jeśli sytuacja ulegnie zmianie, wówczas takie wnioski rozpatrywane będą w trybie przyjętym w Kodeksie postępowania administracyjnego”.

Główny Inspektor Sanitarny nie jest uprawniony do nakładania kar administracyjnych, wynikających z nieprzestrzegania przepisów dotyczących łamania obostrzeń covidowych.
- wyjaśnia rzecznik GiS.

W ubiegłą sobotę Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Przemysław Rzodkiewicz opublikował komunikat, w którym wyjaśnił, że wydał na wniosek prezydenta Warszawy opinię w zakresie możliwości organizacji zgromadzenia w niedzielę na Placu Zamkowym.

Podkreślił w nim, że „zasady organizacji zgromadzeń w czasie pandemii SARS-COV-2 reguluje rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”, a „zgromadzenie zorganizowane niezgodnie z określonymi przepisami i zasadami nie może być pozytywnie zaopiniowane”.

W niedzielę wieczorem na warszawskim placu Zamkowym odbyła się demonstracja w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej. W pobliżu demonstrowały także środowiska narodowe.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo