Najnowszy numer „GP”: Strachy na lachy. I co teraz szantażyści z UE?

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 13 października) szczególnie polecamy tekst okładkowy Tomasza Sakiewicza „Strachy na lachy. Unijny szantaż nie taki straszny”. Będzie też o tym, jak działają przemytnicy imigrantów oraz, jak Rosja chce nam urządzić na granicy zanarchizowany Donbas. Z kolei Sylwia Krasnodębska udowodni, dlaczego Bond nie może być kobietą. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

fragment okładki tygodnika "Gazeta Polska"
Gazeta Polska

W najbliższych siedmiu latach Polska ma zarobić na UE 80 miliardów euro, dodatkowo do Polski trafi prawie 60 miliardów z Funduszu Odbudowy. Suma robi wrażenie, ale po przyjrzeniu się szczegółom widać wyraźnie, że w stosunku do innych dochodów Polski kwota wcale nie jest krytyczna, a wiele jej składników budzi wątpliwości, nie mówiąc już o ogromnych kosztach pozyskania tych pieniędzy. Po przeliczeniu wszystkiego jest oczywiste, że mamy ciągle nierównowagę w relacjach gospodarczych na naszą niekorzyść. 
- czytamy w tekście Tomasza Sakiewicza.

Ponadto w numerze:

  • Wyrok TSUE: Apokalipsa w Bogatyni i Turowie

Czysto teoretyczne założenie – na żądanie TSUE natychmiast zostaje zamknięta kopalnia Turów. Co by to oznaczało dla mieszkańców Bogatyni? – Wizja apokaliptyczna – mówi burmistrz Wojciech Dobrołowicz. Tysiące ludzi bez pracy, patologiczna bieda, miasto bez dostępu do źródła wody, a mieszkania bez prądu i z zimnymi kaloryferami. Lokalne firmy skazane na bankructwo, a szpital gminny zamieniłby się w umieralnię. Takie byłyby skutki wykonania decyzji sędzi Rosario Silva de Lapuerta.
- więcej w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Na tropie grup przestępczych. Tak działają przemytnicy imigrantów

Migranci m.in. z Bliskiego Wschodu próbują przez Białoruś nielegalnie dostać się na terytorium Polski, co odbywa się przy udziale służb Aleksandra Łukaszenki. Większość tych prób jest udaremniana przez polskich funkcjonariuszy, ale niektórym cudzoziemcom udaje się przekroczyć granicę. Jak ustaliliśmy, w proceder zaangażowane są także grupy przestępcze, które organizują nielegalny przewóz osób przez Polskę do krajów zachodniej Europy. Są to osoby nie tylko arabskojęzyczne, lecz także Ukraińcy, Gruzini, Niemcy, oraz Polacy.
- ujawnia Hubert Kowalski.

  • Jak Rosja chce nam urządzić na granicy zanarchizowany Donbas

Na granicy państwa specjaliści KGB od wojny psychologicznej rozpoczęli grę w zabijanie. Zmodyfikowaną wersję rosyjskiej ruletki – ma zniszczyć morale polskiego żołnierza. Ale to niejedyny teatr tej wojny. Drugim jest to, co dzieje się w Warszawie. Analizując rosyjską strategię, zastępca dyrektora amerykańskiego Połączonego Sztabu ds. Operacji Globalnych, wiceadmirał Jeffreya J. Czerewko, zauważa, iż rosyjska wojna hybrydowa „jest najskuteczniejsza, gdy cel jest głęboko spolaryzowany lub nie ma zdolności do stawiania oporu i skutecznego reagowania na rosyjską agresję”.
- czytamy w tekście Piotra Grochmalskiego.

  • Pięć powodów, dla których Bond nie może być kobietą

Długo nadchodząca premiera „Nie czas umierać” elektryzowała na równi z informacją, że Daniel Craig po raz ostatni wcieli się w agenta 007. To uaktywniło lewicowe media dopytujące twórców, czy aktor, który przejmie schedę po Craigu, nie mógłby być kobietą. Zarówno producentka, jak i sam Craig stanowczo oznajmili, że to wykluczone. My udowadniamy, dlaczego.
- więcej na ten temat w tekście Sylwii Krasnodębskiej.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo