Dokąd zmierza branża rozrywkowa? Człowiek ze Stali został... biseksualistą. Superman zakocha się w mężczyźnie

Branża rozrywkowa już od dawna poddała się postępowej propagandzie. Tym razem jej ofiarą padł Superman. Jon Kent, nowy Człowiek ze Stali w serii komiksów DC Superman: Son Of Kal-El, zakocha się... w reporterze.

Jon Kent, the new Superman, and his love interest, reporter Jay Nakamura. (Photo: DC Comics)

Jon Kent, syn oryginalnego Supermana Clarka Kenta i dziennikarki Lois Lane, będzie biseksualny w najnowszej serii przygód superbohatera DC Comics.

DC ogłosiło w poniedziałek (11 października), że w piątym numerze serii, Superman: Son Of Kal-El, Jon Kent zakochuje się w reporterze Jayu Nakamurze. Związek rozpoczyna się po tym, jak Nakamura, który po raz pierwszy pojawił się w trzecim numerze serii, opiekuje się Supermanem, który poczuł się wypalony psychicznie i fizycznie przez próby ratowania ludzkości.

„To nie jest sztuczka”, powiedział pisarz Tom Taylor w wywiadzie z Melbourne w Australii, mając na sobie T-shirt z logo Supermana w tęczowe paski.

„Kiedy zaproponowano mi tę pracę, pomyślałem: „Cóż, jeśli mamy mieć nowego Supermana dla DC Universe, wydaje się, że byłaby to stracona okazja, gdybym stworzył kolejnego heteroseksualnego, białego wybawcę” – powiedział.

Numer, który ukaże się 9 listopada, będzie nawet przedstawiał całujących się mężczyzn.

Zdaje się, że w niedalekiej przyszłości w bajkach i komiksach próżno będzie szukać postaci takimi, jakimi pamiętamy je ze swojego dzieciństwa. Już teraz, jeszcze przed biseksualnym Supermanem, zaserwowano nam Kapitana Amerykę - geja i wróżkę chrzestną, która jest... czarnoskórym mężczyzną w sukni.

 


Źródło: Reuters, niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo