Poseł Smoliński na Albicli: „Dziś tak naprawdę Polexit ma twarz Tuska. On temat nakręca i okłamuje ludzi”

"Kłamiesz Panie Tusk i doskonale o tym wiesz" - pisze na portalu Albicla.com poseł Kazimierz Smoliński, odnosząc się do ostatnich działań lidera Platformy Obywatelskiej. -Jedyną osobą, która przez swoje działania może kiedyś doprowadzić do wyjścia Polski z UE to właśnie Tusk - dodaje parlamentarzysta PiS.

Donald Tusk
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Wczoraj na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja zwołana przez Tuska w reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.

- Czuję się zobowiązany podnieść alarm spowodowany decyzjami "pseudo-Trybunału" i partii rządzącej, która już bez "owijania w bawełnę" podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej; oni chcą wyjść z UE, by bezkarnie gwałcić prawa obywateli i zasady demokracji

– mówił podczas manifestacji Tusk.

Retoryka o rzekomym "Polexicie" jest regularnie stosowana przez opozycję, choć politycy Zjednoczonej Prawicy jednoznacznie twierdzą, że nie ma w planach opuszczania Unii Europejskiej. - Będziemy dziś reagować na fałszywe stwierdzenia Tuska, bo demonstracja dotyczyła kwestii nieprawdziwych - stwierdził dziś Adam Bielan z Partii Republikańskiej.

Do ostatnich działań opozycji odniósł się w mediach społecznościowych poseł Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość). 

- Dziś tak naprawdę Polexit ma twarz Tuska. On temat nakręca i okłamuje ludzi, że wyrok TK może do tego doprowadzić. Kłamiesz Panie Tusk i doskonale o tym wiesz. Jedyną osobą, która przez swoje działania może kiedyś doprowadzić do wyjścia Polski z UE to właśnie Tusk

- skomentował na portalu Albicla.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Albicla

#Polexit #Donald Tusk

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo