Ośmiu Irakijczyków zatrzymanych na granicy. W niedzielę 538 prób wtargnięcia

W niedzielę strażnicy graniczni odnotowali 538 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 8 nielegalnych imigrantów, wszyscy są obywatelami Iraku - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna.

strazgraniczna.pl

W niedzielę 10.10 na granicy Polski i Białorusi odnotowano 538 prób jej nielegalnego przekroczenia. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów, ob. Iraku. Pozostałym próbom służby zapobiegły

- poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

Jak dodano, za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali 7 cudzoziemców. Są to obywatele Egiptu, Gruzji, Iranu, Ukrainy, Niemiec i dwóch obywateli Rosji.

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 16 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 5 tys. miało miejsce w październiku. We wszystkich ośrodkach straży granicznej przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek wieczorem Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. W piątek (1 października) w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#granica #straż graniczna #nielegalni imigranci

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo