Sasin: Jesteśmy i będziemy członkami Unii Europejskiej. "Polexit to wymysł słabej opozycji"

"Jesteśmy i będziemy członkami UE. Realizacja interesów innych państw to nie europejskość, tylko uległość" - napisał na Twitterze Jacek Sasin. Wicepremier dodał, że "Polexit to wymysł słabej opozycji".

zdjęcie ilustracyjne
Mielon, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Dziś o godziny 18 na Placu Zamkowym w Warszawie odbywa się manifestacja "w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej". Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zaprosił na manifestację wszystkich, którzy "wiążą polski interes narodowy z członkostwem w UE i chcą postawić twarde weto propagandzie antyunijnej", jak tłumaczy. Retoryka straszenia wyjściem z Unii Europejskiej pojawia się regularnie przed wszelkimi wyborami, ale nasiliła się po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że polska konstytucja jest w Polsce ważniejsza, niż traktaty europejskie. 

Głos w temacie zabrał wicepremier Jacek Sasin.

Jesteśmy i będziemy członkami UE. Realizacja interesów innych państw to nie europejskość, tylko uległość. Polacy to wiedzą. Polexit to wymysł słabej opozycji, która nie ma żadnych innych pomysłów. Jedyne co im pozostaje to straszenie Polaków własnymi urojeniami

- napisał na Twitterze.

W czwartek TK uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją. Niezgodny z konstytucją jest także przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa ws. powołania sędziów.

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Jacek Sasin #Polexit

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo