Zaskakujące słowa Zbigniewa Bońka przed meczem Polaków z Albanią

Polscy piłkarze we wtorek rozegrają kluczowy mecz w eliminacjach mistrzostw świata z Albanią. Przed spotkaniem w Tiranie głos zabrał w mediach społecznościowych Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek zabrał głos przed meczem z Albanią
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Były prezes PZPN i reprezentant Polski Zbigniew Boniek nawiązał w mediach społecznościowych do meczu Biało-czerwonych z Albanią, który w najbliższy wtorek odbędzie się w Tiranie.

Są mecze które muszą wygrać piłkarze a nie trenerzy. Takim właśnie jest mecz z Albanią. Jesteście lepsi i trzeba to pokazać, udowodnić. Powodzenia

- napisał Boniek.

Polacy w sobotę wygrali na Stadionie Narodowym z San Marino 5:0, a w równolegle rozgrywanym meczu w Budapeszcie Albania pokonała 1:0 Węgrów. W tabeli grupy "I" trwa walka o drugą pozycję umożliwiającą udział w barażach, które wyłonią finalistów mistrzostw świata. Pierwsze miejsce wydaje się być już poza zasięgiem, a za plecami Anglii plasuje się obecnie Albania oraz Biało-czerwoni, którzy do najbliższego rywala tracą jeden punkt.

Polska rywalizuje z Albanią o drugie miejsce

We wrześniu Biało-czerwoni pokonali Albanię 4:1 w Warszawie, ale wynik jest dość mylący. Rywale postawili trudne warunki, częściej utrzymywali się przy piłce i wcale nie musieli tego meczu przegrać. Rewanż w Tiranie zapowiada się na trudną przeprawę. Do rozegrania w grupie zostały trzy kolejki meczów. Po starciu z Albanią, Polacy zmierzą się jeszcze z Andorą i Węgrami. Rywali czekają wyjazd do Anglii i mecz u siebie ze słabą Andorą.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska-Albania #Zbigniew Boniek #piłka nożna #eliminacje mistrzostw świata

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo