Magdalena Fręch zadowolona po meczu z Karoliną Pliskovą: "Cel na ten rok zrealizowany"

Magdalena Fręch przegrała z Czeszką Karoliną Pliskovą w drugiej rundzie prestiżowego turnieju WTA w Indian Wells, ale pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Polka wyjedzie z Kalifornii jako tenisistka czołowej setki światowego rankingu. "Cel na ten rok zrealizowany" - podkreśliła.

Magdalena Fręch dobrze spisała się w Indian Wells
fot. facebook.com/mfrech1997

Dwa zwycięstwa w kwalifikacjach i jedno w turnieju głównym w Indian Wells sprawiły, że w najbliższym notowaniu rankingu WTA Magdalena Fręch po raz pierwszy zamelduje się w TOP 100.

Taki był cel na ten rok i bardzo się cieszę, że udało się go osiągnąć

- przyznała 23-letnia tenisistka, która dzięki temu bez kwalifikacji będzie mogła wystąpić w wielkoszlemowym Australian Open.

Mój awans o te kilka pozycji w WTA zaważy, że wejdę do turnieju w Melbourne bez kwalifikacji, więc pojadą do Australii ze spokojną głową, co też mnie bardzo cieszy. A to ważne, bo trzeba obiektywnie przyznać, że choć korty są te same, to jednak różnica pomiędzy turniejem kwalifikacyjnym, a głównym jest spora. Zmienia się dosłownie cała otoczka: od publiczności, po media, a w środku jest też sytuacja z treningami. Te zawodniczki, które nie grają kwalifikacji, przylatują i mogą solidnie przez tydzień poćwiczyć. Ja w Indian Wells miałam może półtora dnia na sesje treningowe

- tłumaczyła łodzianka.

Fręch postawiła się turniejowej jedynce

Po trzech kolejnych wygranych w Indian Wells Fręch została wyeliminowana, jednak rywalce z najwyższej półki - najwyżej rozstawionej w Indian Wells Pliskovej - stawiła zacięty opór, ulegając 5:7, 2:6.

Walczyłam i w pierwszym secie prowadziłam nawet 4:3. Myślę, że mogłam zagrać jeszcze lepiej. Pliskova to światowa czołówka, gra bardzo szybko, ale nie uważam, żebym jakoś szczególnie bardzo od niej odstawała, co mnie cieszy i dobrze rokuje na przyszłość.

Gra na korcie głównym przeciwko topowej rywalce nieco zdeprymowała Fręch, która - szczególnie w drugim secie - aż trzy razy dała się przełamać.

To jest zupełnie inny rodzaj presji niż w kwalifikacjach. Zaczynam gościć na tych większych turniejach, co sprawia, że zaczynam zapoznawać się z innymi zawodniczkami, które inaczej mnie postrzegają. Już nie jako zawodniczkę z drugiej setki rankingu.

Teraz awans do czołowej pięćdziesiątki WTA?

Polka pozostawiła po sobie dobre wrażenie, opuszcza Kalifornię w świetnym nastroju - jak sama stwierdziła - chętnie tu wróci i to już niedługo, bo kolejna edycja prestiżowej imprezy odbędzie się w marcu 2022.

Fręch wyleci z Kalifornii bogatsza o cenne punkty w rankingu WTA, 29 tysięcy dolarów premii oraz o doświadczenie, że może już wkrótce powalczyć z najlepszymi. Ale unikała deklaracji, że w kolejnym sezonie jej celem będzie "50".

Za wcześnie, żeby stawiać sobie cele na kolejny rok. Dopiero osiągnęłam to, co zakładałam na ten sezon, dlatego wkrótce na spokojnie usiądziemy z trenerami i pomyślimy, jaki będzie dla nas kolejny realny cel.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Magdalena Fręch #tenis #Indian Wells

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo