Co to znaczy być polskim patriotą? Premier ma definicję: Wierność ojcowiźnie, czyli wierność wsi

- Co to znaczy być polskim patriotą? To znaczy być wiernym ojcowiźnie, a być wiernym ojcowiźnie, to być wiernym polskiej wsi, polskim rolnikom, polskiemu rolnictwu - mówił podczas konwencji programowej w Przysusze premier Mateusz Morawiecki. - Liberałowie z różnych formacji przez ostatnie lata polską wieś traktowali jak piąte koło u wozu, doprowadzając do zapaści - wskazał.

twitter.com/ PiS

W Przysusze trwa konwencja PiS, podczas której prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz minister rolnictwa Grzegorz Puda przedstawiają nowy program przygotowywany z myślą o wsi i rolnikach.

- Polska wieś zawsze była wierna Polsce, ale Polska nie zawsze była wierna polskiej wsi. U progu transformacji, zmian po upadku komunizmu doskonale wiemy, że właśnie polska wieś - gminy i małe miasteczka zostały pozostawione same sobie, zostały zdradzone.

- powiedział w Przysusze premier Mateusz Morawiecki.

Premier wykazywał, że wobec polskiej wsi zastosowano terapię szokową, brutalne metody gospodarcze oraz społeczne i pojawił się realny dług infrastrukturalny mierzony dziurami w drogach gminnych i powiatowych, zapaści wielu gospodarstw rolnych.

- Polska wieś była dla polityków pokroju Balcerowicza czy Tuska balastem. Była pozostawiona sama sobie, a nawet gorzej. Była traktowana gorzej niż ci, na których postawiono, którym było łatwiej. Ta mroczna przeszłość musi odejść do lamusa, musimy ją na zawsze pożegnać

- wskazał.

- Demony przeszłości nadal wokół nas krążą ( Przy okrągłym stole zabrakło mieszkańców wsi, zabrakło miejsca dla połowy Polaków. To rys charakterystyczny, jak liberałowie z różnych formacji przez ostatnich 25 (z dwoma krótkimi przerwami) polską wieś traktowali - mówił.

- To jedno z naszych wielkich zadań, aby tych, którzy zostali najgorzej potraktowani, potraktować na równi z innymi, tzn. dać im szansę normalnego rozwoju (...) Tylko ten, co ma wiarygodność, może doprowadzić do rewolucji. Po to jesteśmy

- zaznaczył.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo