Tyson Fury zmierzy się z Deontayem Wilderem: "W głębi duszy wie, że przegrał i znów przegra"

W sobotnią noc w Las Vegas dojdzie do trzeciej walki pomiędzy najlepszymi pięściarzami wagi ciężkiej ostatnich lat. Tyson Fury zmierzy się z Deontayem Wilderem i zapowiada, że ponownie pokona 35-letniego Amerykanina.

Tyson Fury i Deontay Wilder po raz trzeci zmierzą się w ringu
fot. facebook.com/TysonFuryGypsyKing

Tyson Fury i Deontay Wilder zmierzą się w ringu po raz trzeci. Pierwsza walka zakończyła się kontrowersyjnym remisem. Ich ostatni pojedynek miał miejsce 20 miesięcy temu i zdecydowanie wygrał go "Król Cyganów", a Wilder oskarżał później Brytyjczyka o nieczystą grę.

W głębi duszy wie, że przegrał i teraz znowu przegra

- odpowiada spokojnie na zarzuty Fury i dodaje:

Po tym pojedynku wróci do sieci fast foodów w której wcześniej pracował. To będzie dla niego koniec kariery.

Oficjalne ważenie przed walką Tyson Fury - Deontay Wilder

Na oficjalnym ważeniu przed walką okazało się, że obaj pięściarze nigdy jeszcze nie wnosili do ringu tylu kilogramów. Wilder waży 108 kg, a potężniej zbudowany Fury ponad 125 kg. Nie doszło do zwyczajowego mierzenia się wzrokiem, ale obaj pięściarze również tym razem nie żałowali sobie gorzkich słów. Zapytany jak przewiduje zakończenie bokserskiej trylogii Brytyjczyk odparł:

Zmasakruje go w ringu, będzie rozbity na małe kawałki, będzie wyglądał jakby spotkał się z 18-tonową ciężarówką. Nie mogę się doczekać soboty.

"Bronze Bomber" podkreślał natomiast, że ważąc najwięcej w karierze jest również silny jak nigdy wcześniej. "Na klatę brałem 160 kg, nigdy nie byłem tak silny. Nie ma ciężaru, którego bym nie podniósł" - stwierdził Wilder.

Fury - Wilder w TVP Sport

Podczas gali w Las Vegas oprócz pojedynku Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem dojdzie również do rewanżowej walki Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem. Galę pokaże w Polsce TVP Sport, a początek starć z karty głównej zaplanowano na godzinę 3:00 czasu polskiego. Fury z Wilderem na ring wejdą zapewne około 6.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Tyson Fury #Deontay Wilder #boks

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo