Tomasz Sakiewicz komentuje „polexitowy” szał. Opozycja i UE wychodzi z siebie, ale...

Wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości polskiej Konstytucji nad prawem europejskim oburzył środowisko opozycji. Popłynęły głosy o polexicie, a Donald Tusk zapowiedział protest mający na celu przeciwstawienie się orzeczeniu. Na te rewelacje zareagował redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. - Jak Unia wychodzi z siebie to nie znaczy, że Polska wychodzi z Unii - napisał na Albicli.

Fotomag/Gazeta Polska

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepisy europejskie uprawniające sądy krajowe do pomijania przepisów Konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm są niezgodne z Konstytucją. Trybunał stwierdził też niekonstytucyjność przepisów Traktatu o UE w zakresie, w jakim organy UE działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę w traktatach, a Konstytucja nie jest najwyższym prawem w RP.

Ta decyzja Trybunału Konstytucyjnego oburzyła środowisko opozycji, w tym Donalda Tuska, który zapowiedział protest mający na celu przeciwstawienie się orzeczeniu. 

"Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej"

- zaapelował Donald Tusk. Dziś były premier ponowił swój apel.

W zamieszczonym na Twitterze i Facebooku krótkim nagraniu Tusk oświadczył, że "operacja wyprowadzania Polski z Europy, zaplanowana przez Jarosława Kaczyńskiego ruszyła pełną parą".

Jeśli pozostaniemy bierni, nic go nie zatrzyma. Coraz więcej ludzi mówi dziś, że ciśnie im się na usta tylko jedno słowo: 'zdrada', bo to jest zdrada - zdrada najważniejszych narodowych interesów i naszych zwykłych polskich marzeń: o bezpieczeństwie, dobrobycie, o wolności

- ocenił szef Platformy.

Wzywam więc wszystkich, którzy kochają Polskę, wzywam wszystkich, którzy kochają wolność, wzywam wszystkich, którzy kochają swoje dzieci. Nie ma znaczenia ile macie lat, jakie macie poglądy, gdzie mieszkacie, czy jesteście wierzący czy niewierzący ani na jaką partię głosowaliście. Dziś musimy być wszyscy razem i musimy zapomnieć o podziałach. Musimy ratować Polskę

 - podkreślił lider PO.

Na te rewelacje zareagował redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

- Jak Unia wychodzi z siebie to nie znaczy, że Polska wychodzi z Unii - napisał na Albicli.

W związku z reakcją na wyrok TK pojawiło się ciekawe ogłoszenie. Padła bowiem propozycja, żeby... opozycja zaczęła sprzedaż koszulek z napisem "Konstytucja", które niegdyś w hurtowych ilościach zamawiane były zarówno przez polityków, jak i przeciwników rządu.

Cena za sztukę - złotówka. Ponieważ zalegają w magazynach, zainteresowani mogą się skontaktować z biurem Klubów "Gazety Polskiej".

Dla byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który ma imponującą kolekcję takich koszulek, nie będzie ceny promocyjnej. Cena 1 zł jest ostateczna!

 

Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo