Błażej W. zaatakował ekipę TVP. Sąd wydał wyrok

Sąd Okręgowy w Opolu wymierzył 27-letniemu Błażejowi W. karę grzywny za groźby i utrudnianie pracy ekipie regionalnego ośrodka TVP. Wyrok jest nieprawomocny.

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Do zdarzenia doszło jesienią ubiegłego roku w okolicach jednej z firm w Strzelcach Opolskich, na terenie której doszło do eksplozji. Przy przygotowującej się do nagrania materiału ekipie telewizji TVP zatrzymał się przejeżdżający samochodem Błażej W., który w wulgarny sposób nakazał dziennikarzowi i operatorowi odjechać z miejsca zdarzenia, grożąc jednocześnie zniszczeniem służbowej kamery.

Dziennikarze TVP o zdarzeniu powiadomili policję. Prokuratura oskarżyła mężczyznę o groźby pod adresem dziennikarzy i utrudnianie im wykonywania obowiązków służbowych.

Oskarżony nie przyznał się do winy i tłumaczył swoje zachowanie wzburzeniem po obejrzeniu dzień przed zdarzeniem... relacji TVP ze Strajku Kobiet.

Zdaniem sądu, zachowanie oskarżonego wyczerpało znamiona przestępstwa, a swoim zachowaniem godził w zagwarantowane przez ustawy prawo do wolności prasy. Za zarzucane czyny sąd wymierzył oskarżonemu karę ponad dwóch tysięcy złotych grzywny. Wyrok jest nieprawomocny.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#TVP #sąd

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo