Z OSTATNIEJ CHWILI

Rzecznik rządu: potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO; to dobry krok, ale nie decydujący • • •

Morawiecki: Przedstawimy kompleksowy program dla polskiej wsi

W sobotę przedstawimy kompleksowy program dla polskiej wsi i polskiego rolnictwa bazujący na Polskim Ładzie - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w swoim cotygodniowym podcaście.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Szef rządu ocenił, że jednym z wielu szkodliwych mitów III RP był podział na "rozwijające się miasto i zwijającą się wieś". Podkreślał, że mieszkańcy wsi powinni mieć tak samo jak w miastach dostęp do rozwiniętych usług publicznych, dobrych dróg, edukacji, nowoczesnego szpitala.

"Praca na wsi musi się opłacać, a życie na wsi musi być na europejskim poziomie, dlatego już w tę sobotę będziemy mieli dla polskiej wsi naprawdę dobre wiadomości" - powiedział Morawiecki.

- Bazują na Polskim Ładzie przedstawimy kompleksowy program dla polskiej wsi i polskiego rolnictwa

- zapowiedział szef rządu.

Wśród tematów, które pojawią się podczas sobotniej prezentacji wymienił m.in. kwestią dopłat dla rolników.

"Szanowni rolnicy - mamy dla was konkretną propozycję. Zero pięknych słów, a maksimum konkretnych rozwiązań. Oferta w moim poczuciu jest naprawdę ambitna. Nasz program gonienia standardów europejskich adresujemy do wszystkich grup, również do rolników i mieszkańców polskiej wsi" - dodał Morawiecki.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #rolnictwo

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo