Biskupi po spotkaniu z papieżem. Tematyką imigranci i nadużycia

Sprawa nadużyć seksualnych i sytuacja na wschodniej granicy Polski były w piątek jednymi z tematów rozmowy grupy polskich biskupów z papieżem Franciszkiem w Watykanie.

fot. episkopat.pl

Na audiencji papież przyjął pierwszą grupę 20 polskich biskupów, składających tradycyjną wizytę ad limina Apostolorum, czyli do progów apostolskich. Rozmowa z Franciszkiem trwała prawie dwie godziny.

Spotkanie z papieżem zrelacjonowali dziennikarzom metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik i biskup pomocniczy diecezji ełckiej Adrian Galbas.

Biskupi poinformowali, że Franciszek jest bardzo dobrze zorientowany w sytuacji w Kościele w Polsce i w kraju.

"Problem nadużyć poruszyliśmy my sami" - powiedział abp Budzik. Położył nacisk na konieczność tego, by "pochylić się nad ofiarami i pomagać im".

Biskupi zaznaczyli, że papież wie też, jaka jest sytuacja na granicy z Białorusią. "Chcieliśmy przybliżyć temat; okazało się, że papież wszystko wie i to szczegółowo" - mówili biskupi. Zaznaczyli, że Franciszek zna "specyfikę sytuacji" i że jest to złożona sprawa międzynarodowa.

Odnosząc się do klimatu całej wizyty abp Budzik zapewnił: "Byliśmy wszędzie traktowani jak partnerzy, a nie tacy, których trzeba upominać". "Papież wie, co się dzieje w Polsce, jakie przeżywamy napięcia i dramaty" - mówili biskupi. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Watykan #Franciszek #biskupi

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo