Rosja zamknie misję przy NATO?

Rosja może w reakcji na wydalenie przez NATO jej ośmiu dyplomatów całkowicie zamknąć swoje przedstawicielstwo przy Sojuszu Północnoatlantyckim - podał w piątek dziennik "Kommiersant", powołując się na źródła pragnące zachować anonimowość.

daniel_diaz_bardillo

Bardzo prawdopodobne są kroki wobec wojskowej misji łącznikowej NATO w Moskwie, działającej pod egidą ambasady Belgii. Źródła nie wykluczają przy tym, że Rosja w ogóle zamknie swoje przedstawicielstwo przy NATO

- podał rosyjski dziennik. Reakcja na wydalenie dyplomatów omawiana jest teraz między różnymi rosyjskimi resortami - relacjonuje "Kommiersant".

Jeden z rozmówców gazety ocenił, że w sytuacji, gdy nie ma regularnych kontaktów i nastąpił "paraliż" działalności Rady Rosja-NATO, w misji łącznikowej sojuszu w Moskwie "można pozostawić jedną osobę i będzie to wystarczające". Obecnie według informacji na stronie internetowej misji NATO pracuje tam 13 osób. Według "Kommiersanta" w rzeczywistości jest ich o dwie mniej.

Nie jest jasne, czy restrykcje dotkną biura informacyjnego NATO w Moskwie, działającego od 2015 roku bez dyrektora, którym był polski dyplomata Robert Pszczel - podał "Kommiersant".

NATO wycofało w środę akredytację ośmiu dyplomatom rosyjskiej misji przy Sojuszu, którzy byli "niezadeklarowanymi oficerami rosyjskiego wywiadu" - przekazał agencji AP jeden z urzędników NATO. Według mediów od końca października liczba akredytacji przy NATO dostępnych dla przedstawicieli Rosji zostanie zmniejszona z 20 do 10.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#NATO #Kommiersant #Rosja

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo