Poseł PiS na Albicli: „Opozycja by chciała, aby TSUE zastąpił polski rząd i parlament. My na to nie pozwolimy”

Nie milkną echa wydanego przez Trybunał Konstytucyjny wyroku na temat wyższości prawa polskiego nad prawem unijnym. Politycy totalnej opozycji oraz wspierający ich dziennikarze krzyczą o "polexicie" oraz o "zdradzie stanu" - mimo, iż podobne wyroki w ubiegłych latach ogłaszały trybunały konstytucyjne w wielu krajach należących do Wspólnoty. Donald Tusk zaprosił również swoich sympatyków na sobotni protest w obronie "Polski europejskiej". Do niepoważnego zachowania opozycji odniósł się na portalu Albicla.com Kazimierz Smoliński, poseł PiS.

fot. Filip Blazejowski, Fotomag/Gazeta Polska

Zaraz po ogłoszeniu wyroku przez TK na sędziów oraz partię rządzącą posypały się gromy - zarówno ze strony polityków opozycji jak i wspierających ich dziennikarzy. Zwolennicy nieograniczonej "integracji europejskiej" zapominają jednak o tym, że identyczne wyroki w poprzednich latach zapadały w innych krajach UE, takich jak Niemcy, Francja, Rumunia, Czechy, Włochy czy Hiszpania. 

Poseł PiS: "Wrzask na opozycji potworny. Tusk chce wyprowadzać ludzi na ulicę" 

Do reakcji opozycji na wyrok TK odniósł się na portalu Albicla.com Kazimierz Smoliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

"Wrzask na opozycji potworny, Tusk chce wyprowadzać ludzi na ulicę, krzyki o Polexicie...A co orzekł TK?Orzekł, że pozatraktatowe orzeczenia TSUE nas nie obowiązują. Opozycja by chciała aby TSUE zastąpił Polski rząd i parlament. A my na to nie pozwolimy i stąd ich nerwowa reakcja" - napisał poseł. 

 

Źródło: Albicla.com, Niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo