Ciężki wieczór Tomasza Lisa. Naczelny „Newsweeka” dał się ponieść emocjom po wyroku TK

Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis bardzo emocjonalnie zareagował na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że polskie prawo jest ważniejsze od unijnego. Dziennikarz, który jest zdeklarowanym przeciwnikiem rządu Prawa i Sprawiedliwości, dał się ponieść emocjom. W ciągu godziny napisał 10 tweetów i pytał już nawet o... demonstrację "w obronie Polski w UE".

Tomasz Lis
Fotomag/Gazeta Polska

Dziś Trybunał Konstytucyjny, po rozpoznaniu wniosku prezesa Rady Ministrów, uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z Konstytucją RP.

Niezgodny z Konstytucją jest także przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów Konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa ws. powołania sędziów.

Ciężki wieczór Tomasza Lisa

Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis bardzo emocjonalnie zareagował na wyrok Trybunału. W ciągu godziny napisał 10 tweetów - zdążył już wrzucić nawet przerobione zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego, jak również pytać o demonstrację "w obronie Polski w Unii Europejskiej". 

Co zdążył w godzinę napisać Tomasz Lis? Zobaczcie:

 


Źródło: niezalezna.pl

#Trybunał Konstytucyjny #Tomasz Lis

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo