Przywitaj czwartek z „Gazetą Polską Codziennie”

200 dni odwlekania głosowania nad immunitetem marszałka Grodzkiego, nadużywający swojej pozycji TSUE oraz gazowy prztyczek Putina w nos Komisji Europejskiej – to tylko niektóre z tematów, jakie opisaliśmy w czwartkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

Andrys / CC0

W czwartek mija 200 dni od kiedy marszałek Senatu Tomasz Grodzki odwleka głosowanie nad swoim immunitetem. - Najlepiej byłoby, gdyby pan marszałek sam zrzekł się tego immunitetu i to wyjaśnił – powiedziała senator Maria Koc w rozmowie z „Codzienną”. Prokuratura chce postawić politykowi cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w latach: 2006, 2009 i 2012. Jak wynika z ustaleń śledztwa, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach, w wysokości od 1500 do 7000 zł, lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej. - Tymczasem wg wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza z Platformy Obywatelskiej winna jest... prokuratura. Więcej o tej skandalicznej aferze piszemy w jutrzejszej „Codziennej”.

Czwartkowa „GPC” przyjrzy się też kolejnym działaniom TSUE wobec Polski. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ponownie nadużywa swojej pozycji i poucza Polskę w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości – pisze w czwartkowej „Codziennej” Petar Petrović. Polskie władze już zapowiedziały, że odrzucą orzeczenie TSUE.

W najbliższej „GPC” nie zabraknie też informacji o coraz groźniejszym kryzysie na rynku energii w Unii Europejskiej. „Z gazowych problemów Europy kpi sobie Władimir Putin” - pisze niezawodny Jan Kamieniecki. Rosyjski prezydent na zarzuty manipulacji przez Rosję cenami gazu odpowiedział, że powodem histerii na energetycznych rynkach UE jest jej nierozważne przechodzenie na zieloną energię.

O tym jakie są Putina recepty na drogą energię, a także o wielu innych ciekawych wydarzeniach dowiecie się Państwo z najnowszej „Codziennej”.

Serdecznie zapraszamy do lektury!
 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo