Morawiecki do uczestników Kongresu 590: Dziś otwierają się przed nami nowe możliwości

Wierzę, że tegoroczna edycja Kongresu 590 pozwoli wypracować nowe rozwiązania, które już wkrótce staną się nowym, ambitnym planem na rzecz rozwoju Polski - powiedział do uczestników Kongresu premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki

Morawiecki podkreślił w nagraniu do skierowanym do uczestników Kongresu, że tempo przeobrażeń współczesnego świata jest tak wielkie, że wczorajsze obawy już następnego dnia mogą przerodzić się w czarny scenariusz. "A to, co jeszcze dziś wydaje się pewne już jutro może stać tylko wspomnieniem. To jest gorzka lekcja, której udzieliła nam pandemia" - powiedział premier.

Mówił, że jeśli chcemy naprawdę zawalczyć o własną przyszłość to nie wystarczy na nią czekać, sami musimy nadać jej kształt i charakter.

"Właśnie dziś, jak głosi hasło Kongresu, otwierają się przed nami nowe możliwości. I chodzi tutaj nie tylko o nowe możliwości technologiczne - one są oczywiście niezbędne, ale globalny kryzys dobitnie nam pokazał, że powinniśmy również od nowa przemyśleć najbardziej podstawowe kategorie - spójność społeczną, ład gospodarczy, bezpieczeństwo - to energetyczne i cybernetyczne"

- podkreślił premier.

"Jestem przekonany, że każdy kolejny Kongres 590 otwiera nowy rozdział w historii polskiego rozwoju. Wierzę, że tegoroczna edycja pozwoli wypracować nowe rozwiązania, które już wkrótce staną się nowym, ambitnym planem na rzecz rozwoju Polski" - powiedział szef rządu.

Jak zaznaczył, mimo różnych reprezentowania różnych sektorów gospodarki, to wszyscy pragniemy jednego - Polski silnej, solidarnej i nowoczesnej.

We wtorek w Warszawie ruszyła 6. edycja Kongresu 590 - jednego z kluczowych wydarzeń gospodarczych w kraju. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent RP Andrzej Duda. Gośćmi wydarzenia są eksperci ze świata międzynarodowego biznesu. Dyskusje odbywają w siedmiu obszarach tematycznych takich jak nowe państwo, nowe sektory, demografia, zdrowie, nauka wraz z sektorem badań i rozwoju oraz nowy obraz Polski.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo