„Liczymy, że dzisiaj rozpoczniemy wypracowywanie porozumienia” – rzecznik MZ po spotkaniu z medykami

"Przedstawimy protestującym medykom pewne propozycje rozwiązań, m.in. w zakresie wzrostu wynagrodzeń w przyszłym roku. Liczymy, że dzisiaj rozpoczniemy wypracowywanie porozumienia" - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz po wtorkowym spotkaniu z protestującymi medykami.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie rozpoczęło się kolejne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

Rzecznik MZ podczas briefingu prasowego przed CPS "Dialog" podkreślił, że resort przedstawi protestującym kolejne propozycje rozwiązań i liczy na osiągnięcie porozumienia.

Przedstawiamy dzisiaj kolejne punkty do rozmów. Przedstawiamy pewne propozycje rozwiązań, chociażby w zakresie wzrostu wynagrodzenia w przyszłym roku . W tej chwili omawiana jest lista zawodów medycznych i niemedycznych do minimalnego wynagrodzenia. Minimalne wynagrodzenie już raz zostało ustalone, negocjujemy nad nim dalej, jak ustalić to wynagrodzenie na najbliższe lata i tak naprawdę to tu jest największy punkt sporu – wskazał rzecznik.

Zaznaczył, że strona rządowa nie może zgodzić się na wzrost nakładów w cztery miesiące o 100 mld zł.

Na pewno nie możemy się zgodzić na wzrost nakładów w cztery miesiące o 65 mld zł. I liczymy, że z tymi brzegowymi warunkami druga strona zejdzie w stronę kompromisu – dodał.

Liczymy, że dzisiaj rozpoczniemy wypracowywanie porozumienia. Ubiegając wszelkie pytania, nie liczyłbym, że dzisiaj to porozumienie wypracujemy. Liczę, że zaczniemy to porozumienie wypracowywać, to jest istota tego dzisiejszego spotkania – podkreślił rzecznik.

Jak mówił, "jeśli dwie strony siedzą przy stole i rozmawiają, to zawsze istnieje pole do kompromisu". "I na ten kompromis liczymy" – dodał.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo