Kowalski o zatrzymaniu Ziemkiewicza: Jeśli okaże się, że to kwestia poglądów, będę domagał się reakcji

Do zatrzymania Rafała Ziemkiewicza doszło dziś na lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii. Po kilkugodzinnych czynnościach, służby angielskie aresztowały go, pozbawiając m.in. leków oraz dokumentów. - Jeżeli okaże się, że powodem zatrzymania pana Rafała Ziemkiewicza są jego wolnościowe i konserwatywne poglądy, to będę oczekiwał od MSZ twardej reakcji dyplomatycznej - powiedział w rozmowie z niezalezna.pl poseł Janusz Kowalski.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Ministerstwo Spraw Zagranicznych już pracuje nad wyjaśnieniem sprawy zatrzymania dziennikarza. Informację przekazał rzecznik polskiego MSZ, Łukasz Jasina.

Zdaniem polityka Solidarnej Polski, Janusza Kowalskiego, sprawa zatrzymania może być "atakiem na wolność słowa".

"Cieszy profesjonalna i szybka reakcja służb konsularnych MSZ. To dowód, że każdy obywatel RP może liczyć na błyskawiczne wsparcie polskiego państwa. Czekamy na oficjalne ustalenia. Jeżeli okaże się, że powodem zatrzymania pana Rafała Ziemkiewicza są jego wolnościowe i konserwatywne poglądy, to będę oczekiwał od MSZ twardej reakcji dyplomatycznej. Nie wolno pozwolić, by cenzura i ograniczanie praw i wolności obywatelskich pod wpływem tęczowej lewicy stało się standardem."

- skomentował dla niezależna.pl Kowalski.

W sprawie Ziemkiewicza poseł Solidarnej Polski wystosował apel do Premiera Mateusza Morawieckiego. Dodał również, że w tej sprawie powinni zjednoczyć się wszyscy parlamentarzyści, niezależnie od poglądów politycznych.

 

 

 Źródło: niezależna.pl, twitter

#Rafał Ziemkiewicz #Janusz Kowalski #zatrzymanie ziemkiewicza #mzs

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo