Miłośnik nazistów na listach Tuska » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Szalony mecz w Krakowie. Cracovia wywalczyła remis ze Stalą w PKO BP Ekstraklasie

Cracovia przegrywała do przerwy 1:3 ze Stalą Mielec, ale sobotni mecz 10. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy zakończył się ostatecznie remisem 3:3.

Cracovia zremisowała ze Stalą Mielec

Ponad 6,5 tys. widzów, którzy przyszli na stadion Cracovii, nie mogło narzekać na nudę. Od początku było gorąco raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Już w drugiej minucie "Pasy" mogły objąć prowadzenie, ale w ostatniej chwili piłkę wybił na róg Jonathan de Amo. Jednak pięć minut później Marcos Alverez dośrodkował ze skrzydła, w polu karnym przyjął ją Rumun Sergiu Hanca, ograł Mateusza Żyrę, po czym zdobył gola.

Cracovia odrobiła straty w meczu ze Stalą Mielec

Niedługo cieszyli się krakowianie z prowadzeniu. Po wznowieniu gry mielczanie przeprowadzili składną akcję, która dobrze zakończył Maksymilian Sitek. W 22. min było 1:2. Wówczas Krystian Getinger dojrzał w polu karnym źle pilnowanego Mateusza Maka, który po przyjęciu piłki zwodem zwiódł obrońcę i nie dał szans Lukasowi Hrosso. Tuż przed przerwą Matej Rodin sfaulował w polu karnym Mateusza Matrasa. Po długiej analizie przy pomocy systemu VAR sędzia wskazał na "wapno", zaś piłkę umieścił w siatce Fabian Piasecki.

W drugich 45 minutach Cracovia miała zdecydowana przewagę i zdołała doprowadzić do remisu. W 62. min dobrze zamykał akcję rezerwowy Gruzin Otar Kalabadze i gdy trafiła do niego piłka potrafił pokonać Rafał Strączka. Z kolei w 77. min - po dośrodkowaniu z lewej strony Kamila Pestki – do własnej siatki skierował piłkę Getinger.

Cracovia Kraków - PGE FKS Stal Mielec 3:3 (1:3)

Bramki: 1:0 Sergiu Hanca (7), 1:1 Maksymilian Sitek (9), 1:2 Mateusz Mak (21), 1:3 Fabian Piasecki (45+4-karny), 2:3 Otar Kakabadze (62), 3:3 Krystian Getinger (77-samobójcza)

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Matej Rodin, Florian Loshaj. PGE FKS Stal Mielec: Maciej Urbańczyk, Fabian Piasecki, Kamil Kościelny

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 6 566.

Źródło: PAP, niezalezna.pl