Stanisław Czerczesow chciałby zastąpić Paulo Sousę: "W Polsce czuję się jak w domu"

Stanisław Czerczesow był w Warszawie przy okazji spotkania Legii z Leicester w Lidze Europy. Rosyjski trener w rozmowie z portalem "Legia.net" potwierdził, że w przyszłości chciałby pracować z piłkarską reprezentacją Polski.

Cezary Kulesza i Stanisłąw Czerczesow oglądali mecz Legii z Leicester City
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Po nieudanym EURO 2020 rozpoczęły się spekulacje dotyczące przyszłości obecnego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Jako ewentualnego następce Paulo Sousy wskazywano byłego trenera Legii Warszawa, który ostatnio prowadził Sborną. Stanisław Czerczesow był obecny na czwartkowym meczu mistrzów Polski z Leicester City w Lidze Europy i miał okazję spotkać się z nowym prezesem PZPN Cezarym Kuleszą. Przy okazji został zapytany, czy chciałby objąć stanowisko selekcjonera Biało-czerwonych.

Trudno jest spojrzeć w przyszłość, nie wiemy co się wydarzy. (...) Jeśli czuję się w Polsce dobrze, jak w domu, to odpowiedź jest oczywista! W życiu wszystko jest możliwe, a piłce nożnej to już w ogóle

- przyznał Czerczesow.

Polacy pod wodzą Sousy walczą o udział w mistrzostwach świata w Katarze. W październiku Biało-czerwoni zmierzą się z drużynami San Marino i Albanii. Obecnie nasza reprezentacja zajmuje trzecie miejsce w tabeli, na mundial awansują zwycięzcy grup, drużyny z drugich pozycji wezmą udział w barażach. Jeżeli portugalski szkoleniowiec awansuje z Polską na mistrzostwa świata, to Czerczesow o pracy nad Wisłą będzie mógł tylko marzyć, w przeciwnym wypadku angaż Rosjanina wydaje się możliwy.

 

Źródło: legia.net, niezalezna.pl

#Stanisław Czerczesow #reprezentacja Polski #Paulo Sousa

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo