Na dwa lata Świeca przepadł bez śladu. Prawnik żołnierzy WSI i Fundacji Otwarty Dialog zatrzymany!

Dwa lata temu przepadł bez wieści były prawnik Fundacji Otwarty Dialog reprezentujący m.in. byłych funkcjonariuszy Wojskowych Służb Informacyjnych. Okazuje się, że Jacek Świeca został zatrzymany w piątek, około godz. 17:00 w Budapeszcie. O sprawie informuje dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor, który tajemniczym zniknięciem radcy zajął się w 2019 r.

Pexels

Jak pisał wówczas w tygodniku dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor, we wrześniu 2019 roku w tajemniczych okolicznościach zniknął radca prawny Jacek Świeca, prowadzący kancelarię w okazałej kamienicy na warszawskim Śródmieściu.

Na liście jego klientów znajdowały się m.in. podmioty zajmujące się handlem bronią, Fundacja Otwarty Dialog, a także Stowarzyszenie „Sowa”, zrzeszające byłych funkcjonariuszy i pracowników Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI).

Ponadto z ustaleń „GP” wynikało, że prawnik do dziś figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym jako wspólnik gen. Marka Dukaczewskiego. To były szef WSI, stojący na czele Stowarzyszenia „Sowa”.

Jak wskazywał Nisztor, prawnik nie zwrócił jednej z firm pożyczkowych ponad 3 mln zł. Pieniądze pożyczył na początku 2019 r. Zabezpieczeniem miały być wierzytelności z tytułu rzekomego wynagrodzenia jakie jego kancelaria miała otrzymać dzięki umowom z Ministerstwem Sprawiedliwości. Dokumenty zostały sfałszowane. Ministerstwo Sprawiedliwości o sprawie powiadomiło prokuraturę i Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

 - Moje źródła twierdzą, że w momencie zniknięcia mógł dysponować nawet 5-7 mln zł

- zaznaczył dziennikarz.

Okazuje się, że prawnik został zatrzymany w piątek w Budapeszcie i zostanie przekazany Warszawie, gdzie usłyszy zarzuty.

O sprawie informuje Piotr Nisztor:

 

 


Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo