Kolejna odsłona sporów na Czerskiej. „Gazeta Wyborcza” zrywa współpracę z Gazeta.pl

Konflikt w Agorze trwa w najlepsze. Jak podaje branżowy portal wirtualnemedia.pl, "Gazeta Wyborcza" definitywnie zrywa współpracę z portalem Gazeta.pl, należącym do tego samego koncernu medialnego.

Piotr Galant/Gazeta Polska

Przypomnijmy: zarzewiem konfliktu były plany dyrektorów Agory zakładające połączenie redakcji "Wyborczej" oraz internetowego portalu Gazeta.pl w jedną witrynę. Spotkało się to jednak z ogromnym sprzeciwem ze strony kierownictwa gazety. Zarząd spółki podkreślał, że celem takiej operacji miało być "uniknięcie wewnętrznej konkurencji w spółce". Do niedawna gazeta.pl oraz wyborcza.pl wzajemnie linkowały swoje treści.

W lipcu br. na wyborcza.pl ruszyła kampania, która miała przekonywać, że "jedyna i prawdziwa Gazeta Wyborcza w internecie, to właśnie wyborcza.pl". Wówczas informator portalu wirtualnemedia.pl wskazywał, że omawiana reklamówka "z pozoru pozbawiona jest podtekstu, ale proszę sobie przypomnieć, ile razy byliśmy myleni i Gazeta.pl była obarczana za to, co pisała Gazeta Wyborcza i odwrotnie"

Najnowsze doniesienia wskazują, że dotychczasowa współpraca pomiędzy portalami Agory ma zostać zakończona. Wynika to najprawdopodobniej z zaognienia konfliktu. 

Wyborcza zrywa współpracę z Gazeta.pl 

Na portalu wirtualnemedia.pl czytamy, że począwszy od 4 października treści "Gazety Wyborczej" będą publikowane wyłącznie na wyborcza.pl i wyborcza.biz

"Ograniczymy udzielanie zewnętrznych licencji na nasze teksty. Wycofamy osobne działy Wyborczej oraz naszych wiadomości miejskich z bezpłatnego portalu gazeta.pl, który świetnie sobie radzi, ale w modelu odmiennym (reklamowo-zasięgowym, a nie subskrypcyjnym), i który nie jest przez nas redagowany" - tak planowane zmiany uzasadnili Jarosław Kurski (wicenaczelny) oraz Jerzy Wójcik w specjalnym liście skierowanym do czytelników. 

Autorzy listu zapewnili czytelników, że o tworzone przez siebie treści muszą szczególnie dbać, a ich "praca dziennikarska" nie może być rozproszona". 

 

 

 

 

 

 Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo