„To nie są polscy patrioci” – poseł Kukiz’15 ostro o części polityków opozycji

To był smutny dzień dla Polski - tak do wczorajszego zachowania posłów opozycji w Sejmie odniósł się Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15 w programie Michała Rachonia #Jedziemy. Zaznaczył, że opozycja powinna współpracować razem z rządem w zakresie ochrony polskich granic przed nielegalną imigracją.

TVP Info/printscreen

"Wielu posłów schodząc z mównicy było zadowolonych z siebie, bo dokopali rządowi. Oni nie rozumieją, że uderzają w każdego Polaka. Za chwilę tych migrantów na granicy będzie bardzo dużo. Mamy zimę, będą tragedie. Opozycja zaprasza ludzi, którzy myślą, że dostaną się na Zachód. Jest to instrumentalne wykorzystywanie ludzkich tragedii"

- powiedział poseł Sachajko. 

Michał Rachoń przywołał opinie polityków opozycji, według których polski rząd zachowuje się w sposób niehumanitarny i bezwzględny.

"Opozycja wycierała sobie buzie dziećmi. Powinien być czytelny sygnał od wszystkich polityków: żadnego nielegalnego przechodzenia przez polską granicę. Słyszeliśmy coś przedziwnego. Niehumanitarny jest Łukaszenka i opozycja. Ci politycy powinni się wstydzić i odejść z polityki. To nie są polscy patrioci"

- odpowiedział polityk. 

Redaktor Rachoń poprosił także posła o ustosunkowanie się do tez mówiących o tym, że wprowadzenie stanu wyjątkowego nie zmieniło w żaden sposób sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. 

"Stan wyjątkowy zmienił bardzo wiele. Polscy politycy opozycji totalnej przestali ośmieszać Polskę. To, co się działo, te wygłupy polityków, którzy próbowali zmylić polskie służby i ścigać się z nimi, to jest dziecinada. [...] To zaproszenie, które wystosowała opozycja totalna, będzie wykorzystane przez Łukaszenkę, żeby jeszcze więcej osób zapraszać na polską granicę i uderzać w polski rząd i Polaków. Czy można było zrobić coś innego? Powinniśmy tam jeździć i zapraszać migrantów?"

 - przekonywał poseł. 

Przedstawiciel Kukiz'15 został także zapytany przez prowadzącego o postęp rozmów programowych pomiędzy PiS-em a reprezentowaną przez niego partią. Polityk zapowiedział, że już na najbliższym posiedzeniu Sejmu będą procedowane kolejne ustawy, m.in. o ułatwieniach w handlu dla rolników, konopiach siewnych.

Ponadto odbędzie się także posiedzenie zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie zmian w ordynacji wyborczej. Sachajko podkreślił, że do udziału w tym gremium zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich opcji politycznych, jednak Platforma Obywatelska to zaproszenie odrzuciła. 

- Platforma nie skierowała żadnego polityka, by pracować nad nową ordynacją wyborczą. Oni nie chcą zmian, które znormalizowałyby życie Polaków. Oni tępą agresją żyją

 - ocenił Sachajko.

 

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo