Polacy znają rywali na siatkarskich mistrzostwach świata

Broniący tytułu polscy siatkarze w pierwszej fazie grupowej przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji zagrają w Nowosybirsku z USA, Bułgarią i Meksykiem. Ceremonia losowania odbyła się w czwartek w Moskwie. Biało-czerwoni to triumfatorzy dwóch ostatnich (2014, 2018) edycji mundialu.

Podział na grupy
printscreen

W imprezie, która odbędzie się między 26 sierpnia - 11 września 2022 roku w 10 rosyjskich miastach, wezmą udział 24 zespoły. W pierwszej fazie będą one podzielone na sześć grup po cztery drużyny, z których awansują dwie czołowe z każdej oraz cztery z najlepszym bilansem spośród plasujących się na trzecich pozycjach. Druga faza to rywalizacja w czterech grupach po cztery ekipy, z których sześć awansuje do fazy finałowej w Moskwie.

Polacy jako obrońcy tytułu, obok drużyny gospodarzy, która ze względu na sankcje wynikające z procederu dopingowego wystąpi jako Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej, mieli zagwarantowany udział w turnieju finałowym. Oba zespoły plus cztery inne najwyżej notowane w rankingu międzynarodowej federacji (FIVB), czyli Brazylia, Francja, Włochy i Argentyna zostały rozstawione.


Podział na grupy:

gr. A: Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej, Serbia, Tunezja, Portoryko
gr. B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar
gr. C: Polska, USA, Meksyk, Bułgaria
gr. D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun
gr. E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny
gr. F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#USA #Bułgaria #Meksyk #siatkówka #mistrzostwa świata

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo