Z OSTATNIEJ CHWILI

Von der Leyen w Davos: nasze sankcje niszczą rosyjską gospodarkę, a tym samym rosyjską machinę wojenną • • •

Unia pochyli się nad rosnącymi cenami prądu

Problem rosnących cen energii będzie jednym z tematów rozmów przywódców państw UE 21-22 października - poinformował w czwartek rzecznik prasowy przewodniczącego Rady Europejskiej Charles'a Michela, Barend Leyts.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Europa, podobnie jak wiele innych regionów, doświadcza znacznego wzrostu cen energii. Przewodniczący RE postanowił więc umieścić ten ważny temat w porządku obrad Rady Europejskiej w dniach 21-22 października" - oświadczył Leyts.

"Obecna podwyżka cen ma miejsce podczas trwającego ożywienia po pandemii Covid-19, która odcisnęła piętno na naszych gospodarkach i społeczeństwach. Wysokie ceny energii wywierają silną presję na siłę nabywczą naszych obywateli. Wiele rodzin nadal odczuwa skutki pandemii" - dodał.

W perspektywie krótkoterminowej, jak zaznaczył Leyts, należy skoncentrować się na najpilniejszych problemach gospodarstw domowych, przemysłu i MŚP, za co w pierwszej kolejności odpowiadają państwa członkowskie.

"Ale musimy przedyskutować, w jaki sposób UE może pomóc. (...) W perspektywie średnio- i długoterminowej musimy nadal znacznie zwiększać nasze inwestycje w innowacje i czystą energię. Obecna sytuacja dodatkowo uwypukla znaczenie ambitnej i realistycznej ścieżki do realizacji naszych wspólnych celów klimatycznych na lata 2030 i 2050, przy jednoczesnym zapewnieniu sprawiedliwej zielonej transformacji, która nie pozostawia nikogo w tyle" - skonkludował rzecznik przewodniczącego Rady Europejskiej.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Unia Europejska #prąd #podwyżki cen prądu #energia

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo