To już pewne. Premier weźmie udział w Europejskim Forum Przyszłości

Już za tydzień – w środę, 6 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpocznie się Europejskie Forum Przyszłości (EFP). Swoją obecność w pierwszym dniu wydarzenia potwierdził premier Mateusz Morawiecki, który wcześniej przyjął zaproszenie  do przewodniczenia Komitetowi Honorowemu EFP oraz objął Forum patronatem  honorowym.  

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Europejskie Forum Przyszłości odbędzie się w dniach 6-8 października na Stadionie Śląskim  w Chorzowie. To trzy dni dyskusji i szereg wydarzeń towarzyszących, które odbędą się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Parlamentu  Europejskiego.  

Trzy dni dyskusji  

W pierwszym dniu Europejskiego Forum Przyszłości (EFP), uczestnicy Forum będą debatować m.in. o barierach, wyzwaniach i celach Starego Kontynentu, elektromobilności oraz o cyfrowej  przyszłości Europy. Wydarzeniu będą towarzyszyć debaty oksfordzkie z udziałem uczniów szkół średnich z województwa śląskiego, a dzień zakończy uroczysta gala w Filharmonii Śląskiej  z wręczeniem nagród i spektakularnie innowacyjnym koncertem, w którym soliści-hologramy  zagrają na żywo z orkiestrą.  

Drugi dzień EFP, to przede wszystkim cykl debat poświęconych specjalnym strefom  ekonomicznym z finałem w postaci uroczystej gali 25-lecia Katowickiej Specjalnej Strefy  Ekonomicznej. Czwartek, 7 października to także czas finału konkursu dla startupów,  organizowanego razem z akceleratorem Plug and Play, z pulą nagród 150 tys. zł.  

Ostatni dzień Europejskiego Forum Przyszłości zdominuje dyskusja o europejskim transporcie  kolejowym, którą zwieńczy uroczysty jubileusz 10-lecia Kolei Śląskich. Obok przedstawicieli  rynku kolejowego, dyskusje będą toczyć goście Konferencji Śląskiego Klastra Lotniczego.  8 października Stadion Śląski zamieni się także w arenę e-sportową bo właśnie w tym dniu  odbędzie się turniej kwalifikacyjny CS:GO do Narodowej Drużyny Esportu. 

Inicjatywa marszałka województwa śląskiego 

EFP to inicjatywa marszałka województwa śląskiego. – Wierzę, że Europejskie Forum Przyszłości  będzie znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i kreowania rozwiązań. Województwo Śląskie,  jako Europejski Region Przedsiębiorczości, stawia sobie ambitne cele w zakresie gospodarki  i nowoczesnych technologii – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Rejestracja już trwa.

Szczegóły dotyczące Europejskiego Forum Przyszłości oraz bezpłatna rejestracja na wydarzenie znajdują się na: www.efp-silesia.pl. Organizatorem Forum jest Śląski Fundusz Rozwoju, a gospodarzem Województwo Śląskie. Partnerami strategicznymi EFP są Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Fundusz Górnośląski; partnerami głównymi: Koleje Śląskie, Bank  Gospodarstwa Krajowego i Totalizator Sportowy, a partnerami: Agencja Rozwoju Przemysłu,  Węglokoks, PARP oraz Grupa Żywiec.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

materiał partnera
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo