Komunikacyjny chaos! Tłumy na peronach, brak pociągów

Trwający od dzisiejszego poranka strajk kolejarzy ze spółki Renfe, głównego przewoźnika pasażerskiego Hiszpanii, doprowadził do paraliżu komunikacyjnego na liniach kolejowych w całym kraju oraz do chaosu na stacjach.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Do czwartkowego popołudnia nie zrealizowano kilkuset połączeń kolejowych, przez co tysiące osób nie dotarło na czas do pracy oraz na uczelnie. W mediach społecznościowych pasażerowie publikują liczne zdjęcia tłumów oczekujących na peronach lub tłoku w nielicznych pociągach, które wyjechały rano w trasę.

Według rozgłośni Onda Cero w czwartek rano największe problemy w ruchu pociągów notowane były we wspólnotach autonomicznych Katalonii oraz Madrytu. Strajk dotknął też połączenia towarowe.

Rozpoczęty rano strajk zakończy się w nocy z piątku na sobotę, ale już w poniedziałek rano zostanie wznowiony.

Zgodnie z komunikatem Hiszpańskiego Związku Zawodowego Maszynistów i Kolejowego Personelu Pomocniczego (SEMAF), głównego organizatora strajku, kolejnymi dniami protestu będą 5, 7, 8, 11 i 12 października.

W wydanym przez syndykat oświadczeniu wyjaśniono, że protestujący domagają się m.in. zmiany polityki władz Renfe, zwiększenia liczby pociągów oraz etatów. Skrytykowano też dyrekcję kolejowej spółki za brak dialogu z uczestnikami lutowych protestów na kolei.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Hiszpania strajk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo