Białoruskie służby podają migrantom metadon? "Łukaszenka prowadzi do wojny"

Jak poinformował na Twitterze doradca Swiatłany Cichanouskiej, białoruskie służby podają migrantom tabletki - jest to metadon, lek opioidowy, o działaniu kilkukrotnie silniejszym od morfiny. - Łukaszenka prowadzi do wojny - napisał na Twitterze Franak Viačorka. Z kolei minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował o smsach z ostrzeżeniem przed przekraczaniem granic, które otrzymali migranci na Białorusi.

twitter.com/Straz_Graniczna

Łukaszenka prowadzi do wojny. Białoruscy pogranicznicy celują w polskich, przeładowują, strzelają w powietrze. Litwini donoszą, że strona reżimu podaje metadon migrantom. Przyjaciele, sytuacja wygląda bardzo źle. Jesteśmy o krok przed strzelaniną. Potrzebna jest silna reakcja

- zaalarmował na Twitterze doradca opozycjonistki Swiatłany Cichanouskiej.

Wczoraj do północy 30941 użytkowników telefonów zagranicznych znajdujących się w obszarze przygranicznym z Białorusią otrzymało SMSy ostrzegające migrantów przed nielegalnym przekroczeniem granicy

- napisał z kolei na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński.

W treści smsa zawarto również ostrzeżenie, by nie przyjmować żadnych tabletek od białoruskich żołnierzy.

Wcześniej szef resortu spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że migranci, którzy pojawiają się przy granicy polsko-białoruskiej w zasięgu naszych BTS-ów (stacji przekaźnikowych) otrzymują SMS, że granica jest chroniona.

Na stronie MSWiA przypomniano także migrantom, że Polsce obowiązuje stan wyjątkowy, a granica jest pilnie strzeżona. "Podejmując próby nielegalnego przekroczenia granicy, narażasz się na odpowiedzialność karną. Jest to przestępstwo, za które w Polsce grozi więzienie" - ostrzega resort.

W informacji napisano również, że sytuacja na granicy jest stale monitorowana. "Nie próbuj niszczyć znajdujących się na granicy zasieków! Grozi za to kara" - czytamy. "Przekraczanie polskiej granicy nie pomoże ci się dostać do Niemiec. Pogarszające się warunki atmosferyczne są niebezpieczne dla twojego zdrowia i życia. Próby ukrywania się i nocowania pod gołym niebem mogą skończyć się dla ciebie tragicznie. Nie ryzykuj, wracaj do Mińska! Wracaj do domu! Chroń swoje życie i zdrowie!" - dodano.

MSWiA ostrzega te osoby, aby nie przyjmowały tabletek ani innych środków, które przekazano im na Białorusi, gdyż mogą one być trujące. "Nie bierz udziału w organizowanych przez Białoruś próbach nielegalnego przekroczenia granicy. To karalne i niebezpieczne. Chroń swoje życie i zdrowie!" - podsumowuje MSWiA.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo