Fani „Gwiezdnych Wojen” nie mogą się doczekać. „Eskadra Łotrów” w kinach za dwa lata?

Choć w usłudze streamingowej amerykańscy widzowie mają prawdziwe zatrzęsienie filmów nawiązujących fabułą do kultowych „Gwiezdnych Wojen”, to fani na całym świecie nie mogą się już doczekać kinowej premiery zapowiadanej od kilku miesięcy „Eskadry Łotrów”.

youtube.com/printscreen

Niestety mimo przedpandemicznych zapowiedzi, że będziemy się mogli cieszyć kolejnymi odsłonami kosmicznej sagi częściej niż co kilka lat, okazuje się, że następny film z tej części będzie miał swoją premierę dopiero 22 grudnia 2023 roku.  

Jednak od czasu wejścia na ekrany „Gwiezdnych Wojen: Skywalker. Odrodzenie” 19 grudnia 2019 roku udostępniono wiele informacji, w tym informacje o dwóch nowych nadchodzących filmach z serii „Gwiezdnych Wojen” – jednym reżyserki „Wonder Woman” Patty Jenkins i kolejnym reżysera „Thor: Love i Thunder's” Taika Waititi.

Jak wiadomo sprawa jest poważna, gdyż wszystkie filmy tej sagi znajdują się niemal automatycznie w samym czubie kasowych rekordów. Oczywiście nie wspominając o prawdziwej burzy nowych seriali ze świata „Gwiezdnych Wojen”, które pojawiają się na platformie Disney plus i na razie są dla nas w Polsce niedostępne.

Co wiemy o „Eskadrze Łotrów”? Według branżowych mediów film ma mieć swą premierę 22 grudnia 2023 r. Jego reżyserką będzie Patty Jenkins, która ma w dorobku m. in. „Wonder Woman”. Jenkins na łamach prasy opowiadała niedawno o swojej przygodzie z Siłami Powietrznymi i o swoim pragnieniu stworzenia „najwspanialszego filmu o pilotach myśliwców w historii”. „Opowieść wprowadzi nową generację pilotów gwiezdnych myśliwców, którzy zaryzykują życie w przekraczającej granice, szybkiej, ekscytującej przejażdżce i przeniosą sagę w następną erę galaktyki”.  

Dziennikarze z branży filmowej podkreślają, że jakkolwiek o fabule filmu wiadomo bardzo niewiele to jednak sama nazwa jest miłośnikom fantastyki i gier doskonale znana i stanowi nawiązanie do tytułu kultowej serii gier wideo, które skupiają się wokół pilotów Rebelii walczących z Imperium. 

Według plotek poszukiwanie lokalizacji do zdjąć miało miejsce w Szkocji. 

Jenkins ujawniła niedawno również, że obróbka samej historii dla „Eskadry Łotrów” jest prawie zakończona. 
Krążyły plotki, że nadchodzący film zostanie osadzony kilkaset lat przed pierwszym filmem z prequeli, w czasach Starej Republiki. Oczywistym źródłem inspiracji może być tutaj seria gier wideo Knights of the Old Republic – i choć „Eskadra Łotrów” nie opowie tej historii, być może zrobi to inny z planowanych filmów. 

Dziennikarze dowiedzieli się również, że przedstawiciele Lucasfilm mają nadzieję, iż kolejny etap prac nad „Eskadrą Łotrów” rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zdjęcia zostaną przeprowadzone w 2022 roku.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo