Zaszczepieni za granicą mogą kontynuować szczepienie w Polsce

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dziś projekt rozporządzenia wprowadzający możliwość kontynuacji szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób zaszczepionych poza Polską pierwszą dawką szczepionki dopuszczonej do obrotu w Unii Europejskiej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia, zmieniającego rozporządzenie w sprawie metody zapobiegania COVID-19, zamieszczono w wykazie Rządowego Centrum Legislacji z informacją, że został już skierowany do ogłoszenia.

W projekcie wprowadzono możliwość kontynuacji szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób zaszczepione poza Polską pierwszą dawką szczepionki dopuszczonej do obrotu w Unii Europejskiej.

Osoba chcąca przystąpić do takiego szczepienia musi przedstawić podmiotowi przeprowadzającemu szczepienia w Polsce oryginał zaświadczenia o zaszczepieniu przeciwko COVID-19, zgodny ze wzorem obowiązującym w kraju przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19, oraz tłumaczenie tego zaświadczenia na język polski przez tłumacza przysięgłego, a także oświadczenie zawierające zgodę tej osoby lub jej przedstawiciela ustawowego na przetwarzanie danych osobowych związanych z wydaniem unijnego cyfrowego zaświadczenia covid.

Dane o szczepieniach trafią do prowadzonej w postaci elektronicznej karty szczepień.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo