Policyjny pies znalazł narkotyki w akwarium

Policjanci z Suwałk (Podlaskie) zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który posiadał 370 gramów marihuany. Pomocny w wykryciu narkotyków był policyjny pies Aida. Część suszu ukryta była w akwarium.

Aida
suwalki.policja.gov.pl

Jak poinformowała we wtorek suwalska policja, kilka dni temu funkcjonariusze weszli do jednego z suwalskich mieszkań. Podejrzewali, że mieszkający tam 29-latek może posiadać środki odurzające. W akcji wziął udział policyjny pies Aida, która jest wyszkolona do wykrywania narkotyków.

"To właśnie ona znalazła susz w meblach pokoju zajmowanego przez mężczyznę. Także w piwnicy nos Aidy nie zawiódł. Mimo, że narkotyki ukryte były w akwarium, bez problemu wskazała przewodnikowi to miejsce"

– poinformowała suwalska policja.

Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to ponad 370 gramów marihuany. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo