Przywitaj wtorek z "Gazetą Polską Codziennie"

Powiązania migrantów z Rosją i Państwem Islamskim, wybory parlamentarne w Niemczech i wojna o energetykę w Europie – to tylko niektóre z tematów, jakie opisaliśmy we wtorkowym wydaniu Gazety Polskiej Codziennie.

Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Część migrantów, których złapano na nielegalnym przekraczaniu granicy z Białorusią ma powiązania m.in. z Rosją i Państwem Islamskim. Niektórzy z nich posiadali także materiały o treści pedofilskiej czy zoofilskiej. „Na konferencji pokazano zdjęcia z karty SD, która została znaleziona przez funkcjonariuszy na jednym ze szlaków migracyjnych. Na nośniku są fotografie m.in. ze spotkania Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu. Z kolei na zdjęciach od obywatela Afganistanu przedstawione były egzekucje czy ciała osób zamordowanych" - pisze w jutrzejszej „Codziennej” Hubert Kowalski.

Wtorkowa GPC przyjrzy się też sytuacji w Niemczech po wyborach parlamentarnych. Zwycięzcą niedzielnych wyborów do Bundestagu jest Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD), która zdobyła 25,7 proc. głosów. - Kluczowe w utworzeniu stabilnego rządu będzie jednak pozyskanie poparcia Zielonych i Wolnościowej Partii Demokratycznej. Rola tych ugrupowań w procesie tworzenia rządu znacząco wzrosła. Nawet pojawiły się głosy mówiące o tym, że te partie porozumieją się między sobą, z której partii chcą kanclerza – mówi „Codziennej” Lidia Gibadło z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM). 

W najbliższej GPC nie zabraknie też informacji o polsko-czeskim konflikcie w sprawie Turowa. „Spór dotyczy nie tyle ekologii, co polityki i pieniędzy” - pisze Mariusz Urbanke. Według cytowanego eksperta Czesi chcą doprowadzić do scenariusza, w którym co najmniej do 2030 r. będziemy zmuszeni kupować od nich energię.

O tym, a także o wielu innych ciekawych wydarzeniach dowiecie się Państwo z najnowszej „Codziennej”.

Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Redakcja „GPC”
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo