Poznań ze skwerem Marii i Lecha Kaczyńskich

W trzecim tygodniu października w centrum Poznania nastąpi oficjalne otwarcie skweru Marii i Lecha Kaczyńskich. Na uroczystość zaproszony został prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Archiwum Kancelarii Prezydenta RP (GFDL 1.2 or GFDL 1.2 ), via Wikimedia Commons

Poznańscy radni nadali skwerowi pomiędzy ulicami Księcia Józefa i Kutrzeby, w sąsiedztwie Pomnika Armii Poznań imię Marii i Lecha Kaczyńskich na początku czerwca. Do nadania takiego imienia skwerowi zachęcał poznańskich radnych Koalicji Obywatelskiej prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Przewodnicząca klubu radnych PiS Klaudia Strzelecka powiedziała, że kończy się dopinanie szczegółów wydarzenia i potwierdzanie obecności zaproszonych na otwarcie gości. Potwierdziła, że na uroczystości spodziewany jest m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Właśnie kończymy opracowywanie scenariusza uroczystości, myślimy o tym, by była ona szersza, niż samo otwarcie skweru" – powiedziała radna.

W lipcu Klaudia Strzelecka informowała, że o terminie oficjalnego otwarcia skweru noszącego imię prezydenckiej pary w dużej mierze zadecydowały względy techniczne, związane m.in. z opracowaniem tekstów i przygotowaniem stosownych tablic.

W czerwcu za uchwałą dotyczącą nazwania skweru zagłosowało 22 radnych z klubów PiS, Koalicji Obywatelskiej i Wspólny Poznań, pięcioro wstrzymało się od głosu, a siedmioro radnych było przeciw.

Wcześniej projekt radnych Prawa i Sprawiedliwości poparł m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak (KO).

Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo