Łódź będzie promować się w ukraińskim Kijowie

W piątek w centrum Kijowa (Ukraina), na kijowskich drogach do lotnisk i w metrze rozpocznie się kampania promująca Łódź. Jak podkreślił wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik, będzie ona przedstawiać ją jako miasto, "w którym warto się uczyć, pracować, mieszkać i zakładać rodziny".

Facebook/Łódzka Organizacja Turystyczna / Lodz Tourism Organization

Z myślą o Ukraińcach magistrat już wcześniej przygotował informatory stanowiące kompendium wiedzy w zakresie obowiązującego prawa, ochrony zdrowia, edukacji oraz różnych aspektów pracy i życia w mieście. Na początku września, przy współpracy organizacji pozarządowych, uruchomił Łódzkie Centrum Wielokulturowe, w którym obcokrajowcy mogą liczyć na pomoc w rozwiązaniu problemów np. wynikających z bariery językowej. Od 20 września dostępne jest bezpośrednie połączenie lotnicze między Łodzią i Kijowem.

"Samoloty między Łodzią i Kijowem latają dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki. To ogromne ułatwienie dla mieszkańców Łodzi pochodzących z Ukrainy, bo lot trwa tylko 1 godzinę i 20 minut. Chcielibyśmy, aby z czasem siatka połączeń była gęstsza – zarówno pod kątem większej częstotliwości lotów, jak i nowych miejsc, takich jak Lwów i Odessa"

- zaznaczył prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej Tomasz Koralewski.

Dlatego od 1 października miasto Łódź, łódzkie lotnisko i Łódzka Organizacja Turystyczna wraz z kijowskim ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej ruszają z kampanią pokazującą Łódź jako miasto warte odwiedzenia, zarówno pod kątem turystycznym, jak i gospodarczym – całość oferty będzie zebrana na stronie www.lodz.travel/ua.

Informacje prezentowane będą w internecie, na nośnikach reklamowych w centrum Kijowa, na drogach do obu kijowskich lotnisk oraz na najpopularniejszych kijowskich liniach metra. "Działania te będziemy poszerzali m.in. we współpracy z operatorem połączenia – liniami SkyUp. Planujemy też szereg wizyt studyjnych dla ukraińskich tour operatorów, dziennikarzy i blogerów" - dodał Koralewski.

Już teraz Ukraińcy stanowią największą grupę narodowościową wśród obcokrajowców zatrudnionych w Łodzi. Jak podał kilka miesięcy temu Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wśród zgłoszonych w Łodzi do ubezpieczeń ponad 53 tys. obcokrajowców ponad 42 tys. pochodziło z Ukrainy. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo