Niedzielski: Możemy zaobserwować niewielki wzrost zgłoszeń na szczepienia

Od dwóch tygodni średnia tygodniowa liczby szczepień ma charakter ustabilizowany. Możemy nawet zaobserwować niewielki wzrost zgłoszeń na szczepienia – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

pixabay

W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia powiedział, że w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku jest mniej hospitalizacji przy podobnej liczbie zakażeń.

Przyznał, że w porównaniu z ubiegłym rokiem liczby zakażeń w ostatnim czasie trochę się rozchodzą. - Obserwujemy zmniejszenie tempa wzrostu, podczas gdy w ubiegłym roku mieliśmy przyspieszenie - powiedział Niedzielski.

Zwrócił uwagę, że dynamika zakażeń sprzed dwóch tygodni ma przełożenie na obecną liczbę hospitalizacji.

- Mamy ok. 50 hospitalizacji netto dodatkowych dziennie, podczas gdy w zeszłym roku były to liczby w okolicach 100, a nawet 200

- poinformował minister zdrowia.

W jego ocenie - na razie nie ma żadnych przesłanek by zwiększać restrykcje. - Na razie priorytetem jest namawianie do szczepienia - wskazał Niedzielski.

Wyraził nadzieję, obecna "sytuacja epidemiczna, która jest nieco bardziej skomplikowana i trudniejsza, niż to była w wakacje, zachęca ludzi do szczepień".

Zauważył, że od dwóch tygodni nie ma spadku średniej tygodniowej liczby szczepień. Wspomniał, że od dwóch tygodni trend ma charakter ustabilizowany.

- Nawet możemy zaobserwować niewielki wzrost zgłoszeń na szczepienia

- powiedział Niedzielski.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 19 mln 375 tys. osób – podano w poniedziałek na rządowych stronach.

Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi 37 mln 143 tys. 538.

W pełni zaszczepionych jest 19 mln 375 tys. 268 osób. Łącznie do Polski dostarczono 59 mln 848 tys. 860 dawek szczepionki, z czego do punktów trafiło 39 mln 467 tys. 795 dawek.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo