Dzisiaj będzie ciepło i pogodnie. Termometry pokażą nawet 23 stopnie C

Poniedziałek w większości kraju będzie pogodny i stosunkowo ciepły - powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 15 stopni na Suwalszczyźnie do 23 na południowym zachodzie kraju.

pxhere

Według prognozy IMGW przedstawionej przez synoptyka Małgorzatę Tomczuk, poniedziałek rano będzie pogodny na znaczącym obszarze kraju - przede wszystkim w jego wschodniej i północno-wschodniej części.

- Rano lokalnie mogą się utrzymywać mgły, które będą stopniowo zanikały. Na południowym zachodzie pojawią się chmury, z których na Podgórzu Sudeckim może spaść przelotny deszcz i pojawią lokalne burze z wiatrem osiągającym w porywach do 55 km/h. Będzie stosunkowo ciepło. W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od 15 stopni na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez około 20 w centrum, do 23 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju

- powiedziała Tomczuk.

W nocy z poniedziałku na wtorek przelotny deszcz może spaść w południowo-zachodniej i południowej Polsce - do granic Górnego Śląska z Małopolską. W pozostałej części kraju noc będzie pogodna z temperaturą od 4 stopni na Suwalszczyźnie, 9-10 w centrum, do 14 stopni Celsjusza na południowym zachodzie Polski. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#pogoda #IMGW #Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej #prognoza pogody

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo